fbpx

Поки росіяни обіцяють своїм турецьким партнерам розблокувати експорт українського зерна, флот рф отримує наказ замінувати виходи з Дніпра та українських портів

Поки росіяни обіцяють своїм турецьким партнерам розблокувати експорт українського зерна, російський флот отримує наказ замінувати виходи з Дніпра та українських портів, щоб Україна не могла вивезти зерно.

Про це пише «Guardian».

За даними нещодавно розсекреченої інформації від американської розвідки, військово-морський флот росії отримав наказ поставити міни в портах Одеси та Очакова і вже замінував річку Дніпро в рамках блокади експорту українського зерна.

Розвідка стверджує, що операція є частиною російської блокади експорту зерна, яка може спровокувати глобальний голод.

США також оприлюднили супутникові знімки, що показують збитки, завдані російськими ракетними ударами другому за величиною зерновому терміналу України в сусідньому Миколаєві, коли припинення експорту зерна загрожує спровокувати глобальний голод. 22 червня обстріляли резервуари для зберігання соняшникової олії в Миколаєві.

Росія заперечує встановлення мін навколо портів Чорного моря та спростовує звинувачення на адресу Києва, заявляючи, що натомість українці замінували свої власні порти.

США кажуть, що їхня розвідка вказує на узгоджену російську стратегію щодо відсікання ділянки узбережжя, яка все ще перебуває під контролем України. “У США є інформація про те, що Чорноморський флот отримав наказ ефективно блокувати українські порти Одеса та Очаків”, – сказав офіційний представник США.

“Ми можемо підтвердити, що, попри публічні заяви Росії про те, що вона не минає північно-західну частину Чорного моря, Росія насправді розміщує міни в Чорному морі біля Очакова. У нас також є дані про те, що російські війська раніше замінували річку Дніпро”, – йдеться у повідомленні.

Фото: з відкритих джерел.

06/25/2022

You cannot copy content of this page