fbpx
Події
Погашатимуть кредити українці по-новому: закон набуває чинності в червні

Законодавець зобов’язав банк або іншу фінансову установу оцінювати кредитоспроможність позичальника.

Українці часто дізнаються про реальні кредитні ставки тільки після підписання договору. Виявляється, що, крім “тіла кредиту” і відсотків, доводиться оплачувати комісії, штрафи та послуги, про які ні в рекламі, ні в відділенні фінустанови не йшлося, йдеться в пояснювальній записці до закону №2455.

Автори документа з’ясували: іноді реальна ставка за кредитом досягає 135% річних, тоді як середня по країні коливається в межах від 22 до 38%.

З 20 червня закон набуває чинності – кредитний ринок працюватиме за новими правилами. Банки не зможуть в рекламі вказувати відсоткову ставку без урахування додаткових комісій, платежів і санкцій. “До розрахунку ефективної ставки включатимуться всі відсотки з кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов’язані з кредитом.

Ця вимога застосовуватиметься лише в тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача”, – йдеться в документі.

“До розрахунку ефективної ставки включатимуться всі відсотки з кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов’язані з кредитом. Ця вимога застосовуватиметься лише в тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача”, – йдеться в документі.

Також законодавець зобов’язує банк або іншу фінансову установу оцінювати кредитоспроможність позичальника. Для цього українцям доведеться надавати відповідні документи, наприклад, довідку про доходи. Швидко отримати кредити тільки з паспортом стане складніше.

Читайте також: Податок на нерухомість в Україні доведеться платити по-новому

Ще одна важлива зміна – змінюється черговість погашення кредиту. Раніше боржники насамперед погашали штрафні санкції і відсотки, в результаті чого “тіло кредиту” практично не змінювалося.

Після набуття законом чинності насамперед погашатиметься сума простроченого боргу, потім “тіло кредиту” і тільки після цього – штрафні санкції. Парламентарії впевнені, що це дозволить боржникам позбутися “нескінченного лічильника”.

Джерело.