fbpx
Дозвілля
Платимо мамі за допомогу з онуком. Свекруха обурюється, як так можна, але нас все влаштовує

Ми з чоловіком вже півроку платимо мамі за те, що вона допомагає нам з дитиною. Нас все влаштовує, але свекруха собі місця не знаходить – як так можна, брати гроші з дітей за допомогу з рідним онуком! Але я вважаю, що будь-яка праця повинна оплачуватися, особливо якщо врахувати, що для нас робить мама.

Ситуація у нас трапилася неприємна близько року тому. Чоловіка звільнили з роботи, яка нас забезпечувала, тому на сімейній раді було прийнято нелегке рішення виходити з відпустки мені. Синові на той момент виповнився рік.

Звісно, такий вихід не влаштовував ні мене, ні чоловіка, але у нас квартира не виплачена і маленька дитина, доводиться крутитися. Хоча мій вихід на роботу панацеєю не є, ми ледве-ледве зводили кінці з кінцями. Так як чоловік сидів з дитиною, ходити по співбесідах і повноцінно шукати роботу він не міг. З кожним місяцем в фінансовому плані ставало все складніше і складніше.

Тоді ми кинулися за допомогою до батьків. Просили посидіти з онуком кілька місяців, щоб чоловік зміг влаштуватися на роботу, а там вже наймемо няню. Просто поки у нас на це банально не вистачить грошей.

Нам всі поспівчували, поохали-поахали, але допомогти нічим не змогли, тому що всі батьки ще працювали. Ми крутилися, як білки в колесі, але легше в фінансовому плані не ставало, але місяці через два на допомогу прийшла моя мама.

Вона сказала, що виробила мінімальний стаж і може вийти на пенсію. Єдине, про що вона попросила, це оплачувати їй комуналку, тому що на одну свою пенсію вона розгулятися не зможе, а пільг їй не належить. Ми з радістю вхопилися за цю пропозицію.

Мама почала кожен день приїжджати до нас, я йшла на роботу, а чоловік вирушав по співбесідах. Через тиждень він уже влаштувався на роботу. Звичайно, з його попереднім місцем роботи порівняти навіть не можна в плані зарплати, але все одно краще, ніж нічого. Тим більше, він продовжував моніторити вакансії і шукати більш вигідні варіанти.

У нас же вдома господарювала мама, в хорошому розумінні цього слова. Крім того, що вона сиділа з онуком, вона встигала за день ще зробити легке прибирання, попрасувати і попрати речі, приготувати їжу. Тобто, коли я приходила додому, мені не потрібно було мчати до плити або кидатися прасувати білизну. Це дуже сильно розвантажило мій день.

Мені було незручно, що мама так наробляється, але вона говорила, що їй не складно, а так хоч день швидше проходить. Але мені все одно було не по собі.

Я поговорила з чоловіком, він погодився, що мама повністю взяла на себе всі побутові проблеми плюсом ще й з дитиною від і до допомагає. Тому крім оплати комуналки було вирішено платити мамі своєрідну зарплату. Завдяки її допомозі я змогла піти на підвищення, бо не бігаю за лікарняними та повністю можу поринути в роботу. Та й чоловік почав отримувати більше, тому що є можливість брати роботу додому. Адже мені вечорами не потрібна його допомога, я сама прекрасно займаюся сином, не розриваючись між плитою і прибиранням.

Коли я озвучила мамі такий варіант, вона спочатку довго відмовлялася, говорила, що це неправильно, не хотіла брати гроші. Але нам з чоловіком вдалося переконати її, що вона робить дуже багато і завдяки їй наше життя стало легшим, а гроші це не подачка, а нею чесно зароблені.

За підсумком вона погодилася брати гроші. Всіх все влаштовує – у мене вдома чистота, порядок, смачна їжа і доглянута дитина, у мами відсутність фінансових проблем. Все чудово.

Незадоволена тільки мама чоловіка. Моя мама сама розповіла їй, що ми тепер платимо їй за допомогу. На питання, а навіщо було розповідати, мама зніяковіла і сказала, що якось до слова прийшлося. Вони обговорювали поїздку на море і мама похвалилася, що скоро у неї вийде відкласти на поїздку. Свекруха здивувалася і почала випитувати, як це у неї вийшло, ну мама і розповіла.

Свекруха спочатку мамі висловилася, що з рідними дітьми так чинити не годиться, а потім до нас пристрибала своєю думкою ділитися. Розповіла, що ніколи такого в сім’ях не було, щоб за гроші допомагати, що треба безкоштовно, але чоловік осік її однією фразою, нагадавши, що вона взагалі відморозилася від теми, коли нам потрібна була допомога.

Вона ніби як притихла, але періодично все одно голосить, що мама обдирає нас. А я думаю, що вона просто заздрить, що у нас все так склалося зі взаємним порозумінням. Хотіла б також, та ось ніяк.

Фото ілюстративне.