fbpx
Дозвілля
Пізно, Михайле, у тебе більше немає ніякої сім’ї. Твоя дружина все знає. Абсолютно все і знаєш. Здається їй це не сподобалося. Я їй найкращі фото вислала. Ну там де ми всі разом на морі. І розмовляла я з нею ввічливо. Що ж не так, не розумію

Михайло сидів і спостерігав за своєю дружиною Анною. Та поралася біля плити і паралельно розповідала чоловікові про щось насущне.

Михайло слухав її неуважно. Він думав про своє. У його голові була повна плутанина. Він не розумів і не знав, як йому вчинити.

Ось вона Аня. Така рідна і домашня. Вони багато пережили разом. У них було двоє дітей. Син-підліток і донька-першокласниця. Щоб не сталося в його житті, Анна завжди була поруч. Завжди підтримувала його і підбадьорювала. Зараз в їхньому житті все було добре і стабільно. Здавалося б живи і радій, але було одне але.

П’ять років тому в його житті з’явилася Юля. Він познайомився з нею на корпоративі. Помітив її відразу. Вона була така гарна. Красива і молода. Коли їх познайомили він зрозумів, що теж сподобався їй. Після корпоративу чоловік запропонував підвезти її додому, вона погодилася. Довіз, Юля запропонувала зайти до неї попити чаю. Він не відмовився. Відтоді вони були разом. А півтора роки тому у них народився син і якщо раніше Юля була звичайнісінькою віддушиною, то зараз вона поміняла свій статус. Вона стала матір’ю його сина, а це вже означало набагато більше.

Михайло любив її, але і Аню він любив також. Ця любов була абсолютно різною. До Юлі палка і хвилююча, а до Ані глибока і спокійна.

А Юля все частіше і частіше зачіпала розмову про спільне життя. Тиснула на те, що у неї теж син. І цей син його, Михайлів.

Як тільки Юля починала таку розмову, Михайло одразу ж намагався перевести тему. Раніше це вдавалося, а зараз вже ні. Юля стала влаштовувати справжнісінькі концерти. Михайло розумів, що вплутався в авантюру з якої буде дуже складно вибратися. Вірніше тепер з неї неможливо вирватися зовсім. Адже там його син.
Однак розлучатися з Анею він не збирався і тепер всі його думки займало лише одне питання. Як вирішити все так, щоб всім було добре? Але він добре знав відповідь. Ніяк!

Доведеться чимось, ну або кимось жертвувати. Але ким?!

Від думок його відволік телефонний дзвінок. Він подивився на екран, дзвонила Юля. Михайло був неприємно здивований. Адже вони домовилися з нею, що ці вихідні він проведе з Анною і дітьми. Однак, не відповісти на дзвінок було не можливо, це було небезпечно. Юля знову влаштує розбір польотів, а він останнім часом так втомився від її причіпок.

Михайло взагалі втомився від цих стосунків. Він любив Юлю, вона була така легка, приємна, якась неземна чи що. Вона могла в будь-який час зірватися і поїхати хоч на край світу. Її нічого не тримало. У неї не було ніяких турбот і клопотів. За це він любив її. Правда тепер, коли з’явився син, вона трохи змінилася, стала більш стриманою і хазяйновитою. Але на відміну від Ані, Юля відразу зажадала найняти няню для дитини і хатню робітницю. Михайло погодився. Благо, що фінанси йому це дозволяли. Однак йому ставало все важче і важче приховувати від Ані свої стосунки з Юлею.

Аня була зовсім іншою. У неї постійно були якісь справи. Вона цілий день крутилася, як білка в колесі. Він пропонував їй знайти собі помічницю. Хотів, щоб у неї було більше вільного часу. Вона категорично відмовилася. Її влаштовувало таке життя. А ось його ні, йому хотілося драйву. Тому з’явилася Юля. Спочатку все було чудово, вони просто були шалено щасливі в своїх стосунках. Для нього це було щось нове, незвідане. А, що це було для неї Михайло не знав, але останнім часом почав здогадуватися, що Юлі було з ним зручно.

Він забезпечував її, дарував дорогі подарунки, возив в подорожі. При цьому він навчився так викручуватися і обманювати, що іноді сам собі дивувався. Коли їхні стосунки стали спокійнішими у Михайла з’явилася така думка, що напевно їм пора розлучитися. Юля заявила, що при надії і щось робити пізно. Залишити дівчину в такому стані він не зміг і вони залишилися разом. Коли з’явився син, він повністю забезпечив дитину всім необхідним і навіть більше. Але Юлі було мало і вона стала вимагати ще більше. Михайло втомився від цього. Він не розумів її. Адже з самого початку їй було ясно сказано, що сім’ю він не покине.

І ось сьогодні знову. Буквально вчора він їй ясно сказав, що всі вихідні проведе з родиною і вона, начебто погодилася. Хоча по ній і було видно, що вона незадоволена. Михайло просто не звертав на це уваги.

Сьогодні він влаштував собі вихідний. Він бос і міг собі це дозволити. Увечері хотів покликати дружину в ресторан. День провести з нею і дітьми. Останнім часом йому вдавалося це дуже рідко. Він навіть частіше проводив час з Юлею, ніж з Анною. Добре, що Аня ні про що не здогадується і не стежить за ним, як інші дружини. Інакше вона давно б дізналася про Юлю і дитину.

Михайло вибачився перед дружиною. Сказав, що важливий дзвінок з роботи і вийшов в іншу кімнату, щоб поговорити з Юлею.

Він прийняв дзвінок і почув, що Юля плаче. Сяк-так він дізнався, що у неї трапилося. Виявилося, що вона в лікарні, через що саме він так і не зрозумів. Михайло був роздратований, але розумів, що зараз знову доведеться щось придумувати і їхати до неї.

Як же ж усе це невчасно і саме в такий день! Знову ця Юля! Вона починала його дратувати.

Михайло зітхнув і пішов виправдовуватися перед дружиною. Сказав, що йому терміново потрібно на роботу, що там щось сталося і без нього ніяк, пообіцяв повернутися якомога швидше. Він бачив, як засмутилася дружина, як образилися діти, але нічого вдіяти не міг. Там в його іншому житті, щось трапилося і зараз йому треба було бути там, хоч і не хотілося, але треба! Так Юля останнім часом його дратувала, але він все одно любив її. Нехай не так, як раніше, але все ж. Тим більше, що там його син.

По дорозі в лікарню він подзвонив Юлі і почув, що вона вже вдома. Її забрала подруга. Зараз вона вдома, але їй все ще дуже погано і їй потрібна допомога. Михайлу довелося розвернути автомобіль і поїхати до Юлі додому. А ось там його чекав величезний сюрприз.

Юля зустріла його в спальні. Вона була розкішно вдягнена. Поруч на столику стояла пляшка ігристого, келихи і фрукти. Вона посміхалася.

Спочатку Михайло остовбенів, а потім його ніби прорвало. Він знав, що їх син зараз знаходитися у Юлиної мами і вони абсолютно одні в квартирі, тому ані трохи себе не стримував. Він сичав, що вона йому набридла. Що він більше не хоче з нею ніяких стосунків, що ніколи не кине сина і буде йому допомагати, але її, Юлю, він більше забезпечувати не збирається. Він любить свою дружину і залишається зі своєю сім’єю. Коли Михайло сказав Юлі все, що думав, йому стало навіть якось легше. Було трохи шкода Юлю, але коли він подивився на неї йому раптом стало страшно. Юля посміхалася, а в її погляді був тріумф.

— Пізно, — сказала Юля — у тебе більше немає ніякої сім’ї. Твоя дружина все знає. Абсолютно все і знаєш. Здається їй це не сподобалося. Не розумію я її. Я їй найкращі фото послала. Ну там де ми всі разом на морі. І розмовляла я з нею ввічливо. Що ж не так, не розумію.

Юля розреготалася, а Михайло був розгублений.

Він навіть нічого не зміг сказати. Просто стояв і дивився на неї, а вона тепер реготала в повний голос.
Михайло розвернувся і вийшов з квартири. Сів у машину і поїхав додому. По дорозі він думав, що сказати Ані. Він не знав простить вона його, чи ні. Чоловік тільки зараз зрозумів, що ніколи не любив Юлю. Вона була просто іграшкою і навіть коли на світ з’явився їхній син, нічого не змінилося. Він не відчував до дитини того тепла, яке було у нього до їхніх з Анею дітей.

Чоловік їхав і не знав як тепер повернеться його життя. Що буде далі, але він сподівався на краще. Сподівався, що Аня його простить, а з Юлею він розлучиться. Уже розлучився. Він буде допомагати синові і на цьому крапка.

Михайло не помітив, як доїхав до будинку. З острахом, якого не відчував уже давно, він піднявся в свою квартиру. Подзвонив у двері. Йому ніхто не відкрив. Він скористався своїм ключем і, зайшовши всередину, застиг. У квартирі стояла повна тиша. Аня забрала дітей і поїхала.

Михайло звичайно ж знайшов її, але жінка йому не пробачила такої зради і не повернулася до нього. Син перестав з ним спілкуватися зовсім. Він був уже підлітком і прекрасно розумів, що батько вчинив дуже негідно з його матір’ю.

З Юлею все навпаки. Вона всіляко намагалася повернути Михайла, але йому не хотілося її бачити, бо на його думку, саме вона зруйнувала йому життя.

Михайло залишився один. Чоловік звинувачував у своїх бідах всіх, крім самого себе.

Він так і не зрозумів, що з ним зіграла жарт сама доля. Вона відплатила йому. Відплатила сповна за його подвійне життя.

Фото ілюстративне.