fbpx
Події
Після трагедії на Львівщині в Україні перевірять усі сміттєзвалища

Кабінет міністрів доручив Міністерству екології та природних ресурсів (Мінприроди), місцевим облдержадміністраціям провести інвентаризацію всіх звалищ і перевірити їх на предмет дотримання природоохоронного законодавства.

Відповідне рішення прийнято в середу, 1 червня, на черговому засіданні уряду, передає Інтерфакс-Україна.

“Здійснити перевірку місць видалення відходів на предмет дотримання природоохоронного законодавства, доручити обласним, Київській держадміністраціям провести інвентаризацію існуючих звалищ”, – озвучив текст доручення міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Згідно з ним, Мінприроди зобов’язане сформувати перелік перевантажених, які не відповідають нормам екологічної безпеки і вимагають закриття звалищ, а також визначити земельні ділянки для будівництва сучасних полігонів і сміттєпереробних заводів. Крім того, Кабмін доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з Мінприроди надати інформацію про наявність затверджених схем санітарної чистки населених пунктів.

“Нам потрібно розібратися з реальним станом справ із звалищами – це дуже важливо. Є міста, що успішно подолали проблему зі звалищами: вони рекультивировали полігони, організували там видобуток газу … Зараз потрібно по всій країні перевірити полігони, визначити їх реальний стан. Завдяки фінансовій децентралізації міста сьогодні мають засоби для того, щоб рекультивувати і навести там екологічний порядок “, – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання.

Він також додав, що порядок із звалищами можна навести протягом декількох років. Як повідомлялося, 30 травня на міському звалищі біля с.Грибовичі під Львовом стався зсув сміття обсягом понад 100 тис. куб. м.

У результаті під завалом опинилися четверо людей. До теперішнього часу знайдені тіла трьох осіб.

Можливою причиною зсуву називають пожежу, що спалахнула на звалищі декількома днями раніше. Загиблі є пожежними рятувальниками, які брали участь в ліквідації пожежі. Поліція відкрила кримінальне провадження у зв’язку з порушенням безпеки під час робіт на небезпечних об’єктах.

Як повідомив у вівторок міський голова Львова Андрій Садовий, Європейський інвестиційний банк погодився виділити кошти на проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. За словами мера, зараз цей проект перебуває на узгодженні в Міністерстві регіонального розвитку.

Отримано запевнення віце-прем’єра Геннадія Зубка, що процес буде завершений в найкоротші терміни.

Читайте також: НА СМІТТЄЗВАЛИЩІ БІЛЯ ЛЬВОВА ТРОЄ РЯТУВАЛЬНИКІВ ПОТРАПИЛИ У ПАСТКУ

Джерело.