fbpx
Події
Після суперечки про СРСР онук відвіз бабусю в першу закордонну поїздку – в Париж. Ось її враження(відео)

Одесит Євген Сафонов (головний редактор Bird In Flight, в минулому – головний редактор The Village) посперечався зі своєю 83-річною бабусею і вирішив переконати, що добре було не тільки “в Союзі”, пише “Крим.Реалії” з посиланням на “Настоящее Время”.

Як тільки влітку 2017 року запрацював безвізовий режим для України, бабуся і онук зібрали документи, взяли коляску, щоб жінці було легше пересуватися, і разом вирушили до Парижа.

До цієї подорожі 83-річна Світлана Григорівна Стаценко їздила лише з чоловіком в Карелію і на Байкал на машині. За кордоном ніколи не була – “а ми тоді і не хотіли особливо”. Але на питання онука, чи хотілося б глянути на якусь іншу країну, відповіла, що на Париж подивитися хотіла б.

Світлана Стаценко в минулому викладач літератури, і Париж добре знає за романами французьких письменників.

“На біометричний паспорт подалися за день до того, як стало відомо про безвізовий режим”, – розповідає Євген. Коляска, за його словами, ніяк не вплинула на маршрут: в Парижі всюди є з’їзди з тротуару на проїжджу частину, пандуси.”А ось прокатати бабусю по Києву я не зміг – спробував, це неможливо”, – зауважує Євген.

Читайте також: Вчіть правила безвізу: Франківчанку не пустили на борт літака без зворотнього квитка

Потрапивши в Париж, бабуся, за його словами, не пропускала можливості засунути в сумочку все, що в неї вміщається: паперовий пакет із супермаркету, пластмасовий ніж, листівки з рекламою. Навіщо? За її словами, їй потрібні були докази поїздки. Париж Світлані Григорівні сподобався.

“Тут красивіше, ніж в Одесі, Петербурзі, Кишиневі і Хабаровську”, – зізналася вона.

Але найбільше жінку вразили люди. Коли вона вставала з крісла, до неї завжди хтось підбігав, щоб допомогти – охоронець в музеї, офіціант, відвідувач кафе, портьє, випадковий перехожий.

“Абсолютно незнайомий мені чоловік, я зустрілася з ним поглядом – а він мені посміхнувся!” – дивувалася бабуся.

А ще її вразили мотоцикли, залишені без нагляду, великі чисті автобуси, розміри Лувру. Але на питання, де краще: в Радянському союзі або за кордоном, бабуся попросила онука більше не торкатися теми.