fbpx

Підвищення мінімальної зарплати круто обернулося для українців: як “викручуються” роботодавці

Бюджетним організаціям роками ледь вистачало грошей на зарплати і комуналку, а після підвищення ситуація стала практично катастрофічною. На думку експертів попередні розрахунки щодо підвищення “мінімалки” просто не проводилися, з цієї причини неможливо прогнозувати число організацій, які опиняться під загрозою закриття. Про це повідомляють “Вести”.

Гостро стало питання нарахування зарплат, який додався в січні.

“Вже повинні нараховуватися стипендії і зарплати, а їх ще навіть не порахували — невідомо, скільки залишиться на виплати після погашення комуналки та нарахування мінімалки”, — розповіли журналістам у Харківському університеті ім. Каразіна.

Не отримавши директив від Кабміну, директора намагаються вирішити проблеми на місцях.

“По максимуму людей відправили у відпустки і намагаються “утрамбувати” нову мінзарплату у старий бюджет, адже після рішення про підвищення бюджети ніхто не переглядав, — сказав екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко. — Потім будуть скорочувати штати, переводити працівників на половину і чверть ставки”.

Процес скорочення штатів вже почався. “Фонд зарплати і так був неповним, а після рішення Кабміну виявився напівпорожнім, — говорить голова профспілки працівників НАН Анатолій Широков. — Ми спостерігаємо масові скорочення, відпустки за свій рахунок, переклади на неповну зайнятість. Люди працюють по три дні на тиждень і отримують зарплату, яка не вище тієї, що була”.

За його словами, за підсумками минулого року зі структури Академії наук скоротили 5 тисяч співробітників, а це 17% від загального числа працівників.

За прогнозами фахівців нова “мінімалка” обернеться негативом для українців, багато хто з яких залишаться без роботи.

“Випливуть не всі. Щоб не було масових звільнень, місцевим бюджетам збільшили відрахування від податків. Але все з’їсть комуналка. Це показує, що жодних розрахунків не проводили. Йде експеримент на людях, і чим це закінчиться — незрозуміло”, — говорить Кучеренко.

З 1 січня мінімальна заробітна плата збільшилася на 1,6 тис. гривень, або 100% до 3,2 тис. гривень.

Читайте також: Мінімалка у 3200 призведе до звільнень з роботи, – екс-міністр

Джерело.

You cannot copy content of this page