fbpx

Підсумки ЗНО в Україні: абсолютних відмінників у 2018 немає

Сьогодні абітурієнтам розіслали результати з останніх предметів тестування ЗНО-2018. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання на цьому завершується. А для кожного сьомого абітурієнта  завершується  і вся нинішня вступна кампанія, йдеться в ТСН.

Цього року вперше ЗНО писали учні ПТНЗ та коледжів. Саме вони і дали низький результат з української мови – не склали 47 тисяч учнів. Виявилось, українську мову і літературу не знає кожен сьомий цьогорічний учасник тестування.

«Оце збільшення з 8 відсотків тих, які не склали, до 14 відсотка цього року, зумовлено тим, що з’явилась нова категорія. Здебільшого – це випускники професійно-технічних навчальних закладів», – зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій.

Отже українську мову та літературу не склали 14,5 відсотка. Поріг з історії України не подолали теж 14 відсотків учнів. Математику не подужали майже 19 відсотків. Англійську, на яку так активно нарікали, бо вперше застосовувалося аудіювання, не склало 13 відсотків. Не згодні з результатами абітурієнти можуть подати апеляцію. Їм перерахують. Але таких активних – мало.

«Апеляцій, якщо говорити з англійської – майже 300, всього ми маємо приблизно 1300 апеляцій», – каже Карандій.

Родина Альони Дяченко, як і багато інших сімей абітурієнтів, цю ніч майже не спали. Опівночі чекали на останні результати ЗНО. Альона не спала недарма. У випускниці сільської школи, що додатково займалася з репетиторами через скайп – українська 197 балів. Англійська та історія – по 191 балу.

Цьогоріч відмінників, які б набрали рекордний результат по 200 балів з трьох предметів немає. Але є ті, хто зміг отримати максимальний бал з двох дисциплін. Таких більше десятка. Для них відчинені двері всіх вишів України. Вступна кампанія стартує вже другого липня.

Читайте також: ТОП-15 перлів цьогорічного ЗНО з української мови та літератури

«Тих, хто набрав 200 балів з усіх предметів, наразі немає. Але є 12 осіб, які набрали 200 балів з двох предметів. Волинь – 1, Львівська область – 2, Полтавська область – 1, Харківська область – 4, Київ – 4», – додав Карандій.

You cannot copy content of this page