fbpx

Підбірка хитрощів, якими користуються досвідчені автомобілісти

Водії знають, що постійно доводиться мати справу з великою кількістю дрібних прoблем улюбленого транспортного засобу. Щоб полегшити життя і позбавити вас від зайвого клопоту, пропонуємо вам підбірку хитрощів, які будуть однаково корисні новачкам і профі.

№ 1. Лак для нігтів зробить дрібну подряпину на кузові практично непомітною

Підберіть лак в тон кольору автомобіля і нанесіть на подряпину. Коли лак висохне, просто протріть місце подряпини полиролем.

№ 2. А безбарвний лак допоможе зупинити тріщину на склі

Якщо камінчик потрапив в скло і там з’явилася глибока тріщина, то з часом вона буде рости і рости. Для боротьби з такими тріщинами ефективний прозорий лак. Нанесіть його в 2-3 шари, і він зможе запобігти збільшенню тріщини.

№ 3. Переверніть кермо, коли вам потрібно надовго покинути машину

За час стояння на сонці кермо автомобіля може сильно нагрітися. Та так, що його неможливо буде тримати руками. Щоб цього уникнути, виходячи з машини, поверніть кермо на 180 градусів.

№ 4. Позбутися від яскравого сонця

Щоб сонце не сліпило очі, візьміть акриловий лист і помістіть його на лобове скло. Акрил добре захищає від ультрафіолету, а завдяки статичної електрики відмінно тримається на склі.

№ 5. Лавровий лист допоможе від заколисування

Якщо вам має бути довга поїздка і боїтеся, що вас може заколисати, покладіть під язик лавровий лист. Він містить речовини, які допоможуть швидко заспокоїти шлунок і нерви.

№ 6. Зручний тримач для окулярів

Для тих, хто не знає, куди покласти окуляри в машині. Прикріпіть їх на козирок за допомогою прищіпки. Так очки не злетять навіть під час сильної тряски. Таким  способом можна закріпити паркувальний талон, щоб він не загубився.

№ 7. Лимон від сонливості за кермом

Деякі цитрусові діють на наш організм як чашка кави. Якщо у вас часто з’являється сонливість за кермом, просто покладіть під язик часточку лимона. Так сонливість зніме миттю, але все ж ми не рекомендуємо сонним сідати за кермо.

№ 8. Покращений підсклянник

Поставте на дно підстаканники силіконову формочку для випічки. Так все дрібне сміття буде накопичуватися в формі, а вичистити підсклянник буде набагато легше.

№ 9. Підвісити тенісну кульку в гаражі, щоб припаркуватися

Цей трюк буде особливо корисний тим, хто тільки недавно отримав права. Тенісний м’ячик, підвішений в гаражі, може служити орієнтиром, який покаже, що попереду стіна. Вам буде легше відчувати габарити машини, і ви точно не заїдете далі, ніж потрібно.

№ 10. Перевіряємо якість масла

Щоб перевірити якість масла в двигуні, існує спеціальний тест.

Прогрійте двигун 5-10 хвилин, потім заглушіть його. Відкрийте капот, дістаньте щуп і капніть трохи олії на аркуш паперу. Акуратно покладіть листок в тепле місце і почекайте 2 години, поки масло висохне. Подивіться на результат.

Якщо краї плями гладкі, то в маслі немає домішки води. Гарне масло. Центр темного або сірого кольору – масло сильно забруднене, його слід поміняти. На папері видно металеві частинки – значить, в моторі стираються внутрішні деталі. Таке масло низької якості. Світло-сірий або коричневий ободок на краях говорить про те, що в маслі є нерозчинні частинки, які шкодять двигуну. Масло варто замінити.

№ 11. Перевіряємо якість бензину

Капніть бензин на аркуш білого паперу, подуйте і почекайте, поки крапля випарується. Якщо після досвіду папір залишилася білою, значить, випарувався бензин – хороший. Якщо залишився жирний слід, значить, в бензині є домішка гасу.

А ось як перевірити бензин на смоли:
Капніть бензин на скляну поверхню, потім підпаліть краплю. Якщо на склі після вигоряння залишилися білуваті кола, значить, смол в бензині немає або їх дуже мало. Жовтуваті або коричневі кільця означають, що в паливі досить смол, щоб зіпсувати двигун автомобіля.

Також можна дізнатися, розбавляли чи бензин водою:
Налийте трохи бензину в прозору судину і додайте трохи марганцівки. Потім гарненько збовтайте і подивіться на світло. Якщо кристали розчинилися і бензин убрався в фіолетовий або рожевий колір, значить, його розбавили водою.

№ 12. Швидке провітрювання машини

Відкрийте двері або одне з передніх вікон повністю. Потім кілька разів відкрийте і закрийте двері на протилежному боці машини. Такий трюк допоможе швидко охолодити машину або позбутися від неприємного запаху.

Джерело.

You cannot copy content of this page