fbpx

Під Львовом збунтувалося село, яке обрали для нового сміттєзвалища

Після трагедії і закриття Грибовицького сміттєзвалища, Львів вивозить відходи за сотні кілометрів. Вісімнадцять відмов за місяць отримав голова Львова від довколишніх сміттєзвалищ. Там досі не визначились із ділянкою, де мають створити новий полігон відходів чи побудувати сміттєпереробний завод, ідеться в сюжеті ТСН. Сотня жителів Добрян зібралися під клубом домовитись, як уплинути на чиновників, щоб у їхньому селі не було сміттєзвалища. В інтернеті прочитали, що тут можуть зробити полігон замість Грибовицького. “Я перша, яка піду ляжу тут, бо тут були мої батьки, тут моя родина, і онуки тут мої будуть, бо то наша земля, ми її не дамо паплюжити”, – каже жителька села Добряни Любов Гербут. “Підемо з дітьми маленькими перегородимо там дорогу. Ми не впустимо ні однієї машини”, – обіцяє жителька села Добряни Зоряна Суслинець.

Більше читайте тут: ПОРОШЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО САДОВИЙ РОБИТЬ “ВЕЛИКУ ПОЛІТИКУ” НА СМІТТІ

За 500 метрів від потенційного нового смітника – будинок Зиновія Шабатури. Чоловік розповідає, що кілька років тому тут був кар’єр. “Нам уже вистачає, що був кар’єр, лишилися без води. Тепер ще не вистачає, щоби тут сміття нам привезли”, – обурений він. Аби не пустити сюди сміттєвози добрянці навіть улаштували нічні чергування. В обласній держадміністрації запевняють, що кар’єр у Добрянах не підходить під новий полігон, бо транспортувати відходи через кілька населених пунктів неможна. Львову, мовляв, запропонували близько десятка інших ділянок. Однак місто зацікавилося лише Добрянами. “Місто звернулось до ОДА по одній конкретній земельній ділянці, на що ми на протязі однієї доби надали погодження і дали доручення провести переговори з землекористувачем стосовно можливості облаштування сміттєпереробного заводу”, – пояснив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Мер Львова запевняє, що ніяких зазіхань на Добряни. “Поки що ми не маємо реальної ділянки, і ми очікуємо від області не просто назву території – ми очікуємо реальну пропозицію, яка би була прийнятна до того, щоб там велике будівництво”, – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відомо, що сміття зі Львова везуть у Луцьк та Житомир. Зокрема в Житомир щодня привозять близько семисот кубометрів. Це те, що може прийняти додатково місцевий полігон без перенавантажень. За куб сміття львів’яни сплачують 6 гривень, тобто, 5000 тисяч гривень щодня. Але більше витрачається на дорогу. “Сума на захоронення – невеликі кошти, а все решта – то вже не до мене. Здорожчає, звичайно, машина такий шлях долає, туди-сюди, це 800 кілометрів”, – каже начальник КТП 0628 м.Житомир Сергій Колесник. А от пораду львів’янам керівник житомирського полігона готовий дати безкоштовно. Каже, їхнє сміттєзвалище не горіло, відколи тут поставили станцію дегазації. Із газу, що викачують із сміттєзвалища, виробляють електроенергію. На цьому місто заощаджує щомісяця понад 100 тисяч гривень.

Джерело.

You cannot copy content of this page