fbpx
Без рубрики
Перший український мюзикл про Євромайдан: Нищук у ролі самого себе, тітушки, що співають, будівництво барикад разом із глядачами

У Києві тривають репетиції першого українського мюзиклу, присвяченого подіям Євромайдану.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Сегодня.ua, сцена розділена на оркестрову і “подієву” частини. Із декорацій – мішки сміття, цегла та шини. Передбачається, що будувати барикади під час розвитку історії актори будуть разом із глядачами, адже декорації розставлені і в глядацькій залі.

Робоча назва мюзиклу – Got To Be Free. Головну роль у ньому виконує один із лідерів рок-групи Kozak System Іван Леньо. За сюжетом його герой закохується на Майдані в активістку і журналістку Меланку, роль якої грає Анастасія Стирова.

Міністр культури актор Євген Нищук грає самого себе в 2013-2014 роках – “голос Майдану”.
Основною злою силою в мюзиклі стануть тітушки, які будуть активно взаємодіяти з глядачами. Вони, як і головні герої, співатимуть і танцюватимуть під час розвитку сюжету. Роль головного тітушки виконує зірка фільму “Той, хто пройшов крізь вогонь” Дмитро Лінартович. “Люди звикли бачити тітушек розлюченими, які сваряться. Ми ж подаємо їх досить іронічно, саркастично”, – розповів він.
 
Усього над створенням постановки працює близько 100 осіб – 31 музикант симфонічного оркестру New Era Orchestra, 18 співаків, 5 осіб із хору “Співочі бабусі”, 16 представників балетної трупи, 30 техпрацівників.
 
Як пояснив режисер і продюсер постановки Сергій Проскурня, мюзикл не реконструкція того, що відбувалося на Майдані. “Це художнє осмислення проблеми, яку я вважаю незакритою, адже революція триває”, – зазначив він. За його словами, постановка за жанром найближча до рок-мюзиклу. Планується, що це буде проект із двох частин: одна присвячена Революції гідності, інша – АТО. Матеріал для другої ще створюється: триває робота над текстами і сюжетом.

Зараз творці мюзиклу шукають приміщення для його показів. Прем’єра запланована на осінь.