fbpx

Перше судно з вугіллям з США прибуло в Україну, – порт “Південний”

У порту вже приступили до розвантаження, планують розвантажити імпортний вантаж за три доби.

До морського торгового порту «Южний» (Одеська обл.), найбільший в Україні порт за обсягами перевалки вантажів, сьогодні прибуло перше із США судно з енергетичним вугіллям для компанії «Центренерго».

Як повідомили УНІАН у прес-службі державного підприємства «МТП «Южний», 13 вересня о 2.15 в перевантажувальному комплексі порту пришвартувалося судно Ocean Ambitious. На борту балкера – 62 тисячі тонни енергетичного вугілля із США для державної енергогенеруючої компанії «Центренерго».

Згідно з повідомленням, портовики вже приступили до розвантаження, стивідори планують розвантажити імпортний вантаж за три доби.

Читайте також: Україну з Європою з’єднають ще два нових потяги: названо напрямки

Як відзначив виконувач обов‘язків директора держпідприємства «МТП «Южний» Віталій Жуковський, порт виконує доручення Міністерства інфраструктури з прийому та відправлення вугілля на українські ТЕС. Він упевнений, що графік робіт буде виконано.

«На початку вересня ми завершили планову підготовку обладнання, адже в найближчий тиждень підприємство планує прийняти одразу чотири судна з вугіллям, загальним обсягом понад 295 тис. тонн: одне – для «Центренерго», два – для ДТЕК і одне – для ТОВ «Єврореконструкція».

Досвід розвантаження балкерів з антрацитом з ПАР підтверджує нашу здатність ефективно організувати процес відправки вантажів енергетикам, для своєчасного поповнення запасу на складах ТЕС», – наголосив Жуковський.

Як зазначив президент Американської торгової палати в Україні Андрій Гундер, сьогодні «ми отримали добру новину» – перша партія американського антрацитового вугілля вже в Україні.

«Співпраця компанії, члена палати, XСoal Energy & Resources і ПАТ «Центренерго» – важливий крок для розвитку українсько-американських торговельних відносин», – наголосив Гундер.

Джерело.

 

You cannot copy content of this page