fbpx
Події
“Перемир’я з росією означатиме кінець для України”, – військовий експерт

Олег Жданов – військовий експерт, який 20 років віддав українській армії, працював у Головному оперативному управлінні Генштабу.

Військовий експерт вважає, що перемир’я вигідне росії, але аж ніяк не Україні. Місяць перемир’я для вивезення зерна, якщо воно справді буде, це для України катастpофа, оскільки для росії це стане преференцією щодо формування резервів.

За словами Жданова, росія зараз відкрито демонструє, що хоче закінчити війну не на полі битви, а шляхом переговорів. Саме про це може свідчити цілеспрямований удар по Вінниці. Експерт стверджує, що це не була помилка, оскільки високоточні ракети Калібр не могли згорнути з курсу – вони прилетіли саме до тих координат, які були задані ворогом.

Росія так чинить або коли програє на фронті, вона не має військових переваг, або коли їй потрібно щось виторгувати. Однак 14 липня співпало і те, й інше: і на фронті вони не мають успіхів, ми завдаємо розгрому, особливо по їхніх тилах, і переговори ведуться щодо вивезення зерна з України.

З приводу переговорів Олег Жданов збентежений. Справа в тому, що існує домовленість про спільний контроль завантаження суден, а це означає, що російські представники будуть в українських портах і вони зможуть побачити всю обстановку, яка відбувається в наших портових містах України.

“У період вивезення зерна Росія може запропонувати або вимагати припинення вогню. А вивозити 20 мільйонів тонн можна місяць — таке було припущення про термін. Якщо буде ухвалено рішення про тимчасове припинення вогню, для нас це стовідсоткова катастрофа та крок до програшу. Чому? Тому що? для Росії це стане преференцією щодо формування резервів. Вони, до речі, саме до середини серпня планують закінчити формування танкового корпусу в Нижегородській області, формування добровольчих батальйонів по всіх суб’єктах Федерації”, – заявив експерт.