fbpx
Події
Пенсійна реформа запрацює за місяць: що нового?

Пенсійна реформа запрацює за місяць. У 2023 році набудуть чинності певні правила та оновлені норми. Вони стосуватимуться вимог до стажу та оформлення пенсії загалом.

Такі правила були додані до Пенсійної реформи ще у 2017 році і через місяць вони почнуть набирати чинності.

У 2023 році, щоб вийти на пенсію, потрібно мати вже не 29 років стажу, а 30 років. При цьому пенсійний вік залишається незмінним – 60 років. Отже, багатьом українцям не залишиться нічого іншого як продовжувати працювати до 63 або навіть до 65 років.

Також число потенційних пенсіонерів різко зменшиться.

Старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень ім. Птахи Лідія Ткаченко наголосила, що цю вимогу (додатковий рік стажу) зможуть виконати далеко не всі українці. Та й купити цей рік зможе не кожен, адже сума чимала (розраховується з огляду на прожитковий мінімум).

Більше того, вимоги до стажу не зупиняться на цьому. По одному році додаватиметься щороку до 2028 року включно. Тобто, 2024 року це вже буде мінімум 31 рік, 2025 року мінімум 32 роки стажу і так далі.

«Легше тоді взагалі підвищити пенсійний вік до 65 років і не мучити людей критеріями за стажем. Багатьом людям у нинішніх умовах не вистачатиме такого стажу для отримання пенсії”, — каже Ткаченко.

Ще у 2017 році, коли це оновлення вписували у реформу, у Мінсоцполітики вважали, що людям вистачатиме стажу. Що у віці 65 років на пенсію виходитиме лише 5% українців, а у віці 60 років – 45%.

«Було розраховано на те, що люди почнуть заробляти стаж. Але такого дива не сталося, ми не бачимо зростання зайнятості. Плюс пандемія, криза. То справді був позитивний прогноз. Насправді без пенсії у 60 років можуть залишитися і 2/3 (66) %). Головне, що ніхто не знає, з яким стажем люди прийдуть. До 2000 року в реєстрі немає даних», – додала експерт.

До цього додалися ще й військові дії, багато хто взагалі втратив можливість продовжити заробляти стаж.

You cannot copy content of this page