fbpx
Події
Павло Розенко прокоментував можливість запровадження сієсти для українців

Клімат в Україні ще не такий, щоб питання введення сієсти обговорювати на рівні національної ідеї. Про це розповів віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в коментарі виданню “УНІАН”– передає Espresso.tv

Сієста – це традиційна у деяких країнах зі спекотним кліматом перерва на обід і пообідній сон. Греки відпочивають влітку з 14:00 до 15:00-17:00, іспанці — з 13:00 до 17:00, італійці — з 13:00 до 15:00 або 16:00.

Кожен роботодавець в Україні в умовах аномальної спеки має право самостійно вирішувати – вводити чи не вводити сієсту для своїх співробітників. Проте скорочувати робочий тиждень влітку є недоцільним.

“В рамках трудового законодавства у роботодавця є абсолютно всі можливості, щоб вирішити питання сієсти в індивідуальному порядку”, – сказав Розенко.

Водночас він додав, що кліматичні умови в Україні ще не такі, щоб виносити питання введення сієсти на рівень національної ідеї.

Читайте також: “Людству залишилося три спокійних роки”,- уривок доповіді швейцарського кліматолога

Розенко зазначив, що відповідно до чинного трудового законодавства, кожен працівник повинен відпрацювати 40 годин на тиждень. Проте якщо підприємець, вважає, що для підвищення ефективності виробництва або через стан здоров’я працівника потрібно надавати йому не годинну перерву, а дві-три години, то це є його правом.

“Ніхто роботодавця в цьому не обмежує зараз. А говорити про те, що давайте влітку скоротимо 40-годинний робочий тиждень і зробимо його, наприклад, 35-годинним, на мій погляд, є недоцільним”, – сказав віце-прем’єр.