fbpx

Патріарх Йосиф Сліпий є добрим прикладом для українських патріотів

На постать Йосифа Сліпого не можна дивитися лише під одним кутом. Він був широкомасштабною особистістю: його можна розглядати не лише з точки зору науки чи патріотизму, а й в інших аспектах, які він хотів підкреслити, – рівності, свободи.

Патріарх прагнув, щоб ті, хто проживає в Україні, справді були братами і сестрами. Таку думку висловив отець Андрій Танасійчук, протосинкел Одеського екзархату Української Греко-Католицької Церкви, у телестудії «Вести Одесса», розповідаючи про наукові симпозіуми в містах України “Патріарх Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний” у рамках відзначення 125 років з дня його народження.

Наукові симпозіуми вже пройшли в Ужгороді, Чернівцях, Харкові, Запоріжжі, тепер – в Одесі.

За словами священика, Одеса – багатонаціональне і багатокультурне місто. Постать Йосифа Сліпого може допомогти християнам і людям, котрі шукають правди. «Адже Йосиф Сліпий був людиною правди, людиною науки, борцем, тому кожен в Одесі зможе віднайти в ньому щось для себе, аби бути борцем за правду, за Україну, за християнське життя в Одесі», – сказав о. Андрій Танасійчук.

Протосинкел Одеського екзархату наголосив, що Йосиф Сліпий є також особою, яка цікавить багатьох науковців, бо за життя він заснував багато наукових заходів і видавництв, часописів, які досі існують…

«Він також може бути добрим прикладом для українських патріотів, – не націоналістів, а саме патріотів, які вміють поєднати християнський, духовний і національний чинники. Так само може бути людиною, котра захищає свободу принижених і забутих. Тож постать патріарха Йосифа здатна надихати людей на позитивні дії», – вважає греко-католицький священик.

Читайте також: БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ ВИКОНАВ ПІСНЮ НА СЛОВА ШЕВЧЕНКА

https://www.youtube.com/watch?v=wv83fkrJUCk

Департамент інформації УГКЦ.

You cannot copy content of this page