fbpx
Події
Паспортна революція: без якого “папірчика” id-картки можуть бути недійсними

Виявляється, не у всіх установах є рідери для зчитування чипів. Шлях новітнього технологічного українського ID-паспорту починається класично – з-під дверей райвідділку міграційної служби. Хоча інститут прописки в нас начебто давно скасовано, отримати документ можна у відділі міграційної служби тільки за місцем реєстрації.

Від листопада цього року українцям оформлюють тільки новенькі ID-картки. Однак не всім підряд: тільки бажання для отримання паспорта – замало.Зараз такі пластикові картки видають тільки дітям у 16 років та дорослим у випадку крадіжки або втрати паспорту, якщо це підтверджено спеціальними документами.

Крім того, ID-паспорт можна отримати, якщо вам час вклеювати фотокартку у 25 чи в 45 років, та у разі зміни прізвища. До бази вносять дані про людину, у тому числі – ідентификаційний код, він відтепер буде надрукований просто на паспорті. Також графічно нанесено прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце народження, дата видачі, міститься електронний підпис та фотографія. У базу вносять також інформацію про шлюб, дітей та місце реєстрації, але жодних позначок в самому паспорті ви про це не знайдете. Ці дані зашифровані на спеціальному чипі. Після оформлення картку видадуть через 20 робочих днів. За приблизними підрахунками, вся Україна остаточно перейде на ID-картки вже за 4 роки.

Чинними водночас залишатимуться і звичайні паперові паспорти. Поки ж з новенькими паспортами виходять здебільшого школярі. Примітно, що з карткою водночас видають витяг з єдиного державного демографічного реєстру – документ про місце реєстрації. Кажуть, без цього папірця паспорт буде недійсним. Попри те, що ця інформаціє вже є на чіпі, у низці установ немає апаратури для його зчитування. Такі пристрої є тільки в прикордонників. Водночас їздити за кордон за ID-картками все одно не вийде. І хоча в України є угода з Росією та Білорусією про перетин кордону за внутрішніми паспортами, їхні прикордонники наші нові паспорти за документ не вважають.

Програму для читання паспортів розроблював Поліграфкомбінат “Україна”, той самий, що й виготовляє власне паспорти. На їхньому сайті є додаток для читання чіпів. Також завантажити програму для смартфонів можна на Play Market для Android. Для зчитування недостатньо просто прикласти паспорт до телефона. Потрібно ще й ввести шість останніх цифр номера паспорта.

Читайте також:Конфлікт Порошенко – Аваков загостриться через перестрілку під Києвом

Джерело.

facebook