fbpx
Події
Парламент готовий зібратися на екстрене засідання через заяви Кремля

У разі необхідності парламент готовий зібратися на екстрене засідання упродовж двох днів через заяви Кремля
Про це повідомила заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, передає “Укрінформ“.

“Якщо буде необхідність, то навіть у відповідності до Конституції України Верховна Рада зобов’язана зібратися упродовж двох днів, навіть без скликання. Зрозуміло, що всі до цього свідомі і готові. Хоча загроза ескалації з боку Росії є постійною, але сьогодні ми перебуваємо в періоді радше політичних торгів, аніж реальних перспектив загострення безпекової ситуації”, – сказала Сироїд.

Вона вважає, що на даний час офіційної заяви президента України Петра Порошенка у відповідь на звинувачення з боку Росії є абсолютно достатньо. Вона висловила сподівання, що Україна відповідну підтримку отримає і від Заходу. На думку Сироїд, вчорашні заяви ФСБ Росії та Путіна є винятково провокаційними, які мають на меті дві речі: необхідність визнання світом і Україною Криму російським і прийняття Україною окупованих територій Донбасу на умовах Росії.

Віце-спікер переконана, що Україні треба беззастережно наполягати на тому, що поки не буде відновлено суверенітет на окупованих територіях, не може йти і мови про жодні вибори на Донбасі.

Читайте також: У Фінляндії з аукціону продадуть залишені біженцями авто

“Крім того, я думаю, що може бути побічний ефект цих заяв – загострення ситуації з правами і свободами людини на окупованому півострові, оскільки, як ми знаємо з попереднього історичного досвіду, Росія завжди сама організовувала терористичні акти всередині країни для того, щоб їх використати для посилення терору і для згортання громадянських прав і свобод. Швидше за все, ця ситуація також буде використана таким самим чином”, – наголосила вона.

Сироїд висловила думку, що загроза вторгнення Росії в Україну є перманентною, хоча останнім часом і дещо вища, ніж завжди, однак останні різкі заяви Кремля – це все-таки радше політичні заяви, ніж військові погрози, спрямовані на досягнення певних тактичних цілей російського керівництва.

“У нас є десятки тисяч російських військових вздовж українського кордону, вони мусять кудись рухатися: вперед або назад. Накопичується військова присутність і озброєння в Криму, і це також є загрозою для України. Тому ця загроза була, є і буде залишатися роками, а можливо й десятиліттями. Оцінювати ймовірність наступу Росії на Україну мені складно зараз, але, я думаю, що заяви Росії – це радше політичні заяви, ніж військові погрози, щоб досягнути певних тактичних цілей”, – наголосила віце-спікер.

Джерело.

facebook