fbpx
Події
Папа Римський відхилив фінансову допомогу президента Аргентини через число “666”

Папа Римський Франциск відхилив грошову пожертву президента Аргентини Маурісіо Макрі на користь освітнього фонду Scholas Occurentes, заснованого понтифіком. Сума благодійного внеску склала 16,666,000 песо, що стало однією з причин відмови.

У неділю, 29 травня, у Ватикані Папа Римський Франциск нагородив голлівудських акторів Річарда Гіра, Джорджа Клуні та Сальму Хаєк за допомогу Scholas Occurentes – освітньому фонду, який опікується поєднанням технологій з мистецтвом і націлений на соціальну інтеграцію та культуру світу. Відзначимо, що Франциск заснував цю організацію, коли був кардиналом у Буенос-Айресі (Аргентина); тепер же фонд вийшов на міжнародний рівень. Гір, Клуні та Хайек погодилися стати послами його арт-проекту.

Наступного дня, 30 травня, президент Аргентини Маурісіо Макрі, який був присутній на заході, зробив на користь Scholas Occurentes офіційну пожертву в сумі 16,666,000 песо (майже $1,2 млн). Проте його допомога понтифіком була відкинута.

У четвер, 9 червня, керівники мережі Scholas Occurrentes Хосе Марія дель Коррал та Енріке Пальмейро надіслали до президентської адміністрації листа з вимогою “зупинити” процес передачі суми пожертви, “беручи до уваги, що є люди, які можуть спробувати дискредитувати цей інституційний вчинок з метою створити плутанину і посіяти розбрат серед аргентинців”. Як повідомляє місцева преса, керівники організації діяли за прямою вказівкою Папи Римського. За даними журналістів, понтифік написав їм листа з проханням відмовитися від грошей, у постскриптумі якого зазначив: “Мені не подобається число 666”.

Якщо ж говорити про глибинні причини, критики аргентинської влади стверджують, що Папа відмовився від грошей через негативне ставлення до політики суворої економії, яка реалізується президентом. Нещодавно Макрі в шість разів збільшив тарифи на електроенергію та вдвічі – вартість проїзду на громадському транспорті, що істотно погіршило фінансове становище аргентинців.

Читайте також: АНДРІЙ ДАНИЛКО ВИГРАВ СУД У ВИРОБНИКА КВАСУ

Джерело.