fbpx
Події
Папа Римський Франциск заявив, що готовий зустрітися з путіном у Москві

Про це Папа заявив в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.

“У перший день війни я дзвонив президенту України Зеленському. Натомість путіну я не дзвонив. Я чув його у грудні на свій день народження, але цього разу ні, я не дзвонив. Я хотів зробити чіткий жест, і для цього пішов до російського посла. Я попросив їх пояснити, я сказав: “Будь ласка, зупиніться”. Потім я попросив кардинала Пароліна після двадцяти днів війни передати путіну повідомлення, що я готовий поїхати до Москви”, – сказав Папа Франциск.

При цьому він додав, що наразі не планує візит до Києва.

“До Києва я поки що не поїду. Я послав кардинала Майкла Черні та кардинала Конрада Краєвського, які вирушили туди вчетверте. Але я відчуваю, що мені не треба їхати. Спочатку я повинен поїхати до Москви, спочатку я маю зустрітися з путіним. Але я також священник, що я можу зробити? Я роблю те, що можу”, – додав він.

Також він заявив про стурбованість тим, що президент рф не збирається зупинятись. Папа сказав, що намагається зрозуміти джерела поведінки путіна та мотиви, що штовхають його на таку жорстоку війну. За словами Папи, “можливо, гавкіт НАТО у двері Росії” спонукав путіна погано відреагувати та розв’язати війну.

Зокрема Папа розповів, що 40 хвилин розмовляв з російським патріархом кирилом. “Перші двадцять хвилин він читав мені всі виправдання війни. Я послухав і сказав: я нічого цього не розумію. Брате, ми не урядовці, ми не можемо використовувати мову політики, але маємо мову Ісуса”, – сказав Франциск.

Нагадаємо, що до цього інтерв’ю Папа не згадував публічно росію чи путіна з початку війни 24 лютого. Але він використовував такі терміни, як  “вторгнення” та”невиправдана агресія”.