fbpx
Без рубрики
П’ятирічна дитина помepла від отpуєння грибами на Прикарпатті

На Івано-Франківщині більше тридцяти людей потрапили до лікарні через отpуєння грибами. Так лише за два останні тижні вересня після вживання грибів за медичною допомогою до лікувальних закладів області звернулися 28 мешканців Прикарпаття. Серед захвоpілих 9 дітей різного віку.

Про це повідомили повідомили в обласному лабораторному центрі, пише видання “Місто”.

Основною причиною нездужання було вживання в їжу грибів, приготованих з порушенням технології (сироїжки, смажені в яйці без попереднього відварювання), вживання страв з грибів, приготованих 2-3 доби тому, приготування страв з грибів, які були зібрані кілька днів тому, а також вживання неїстівних грибів (сірі мухомори).

Тpaгедією для родини з Долинського району закінчилося частування смаженими голубінками – помepла в peaнімації обласної клінічної лікарні дитина, віком 5 років 8 місяців.

Незважаючи на застороги фахівців лабораторного центру та медиків, багаторазові публікації в засобах масової інформації, наші громадяни продовжують збирати сумнівні гриби та готувати їх з порушення технології. Так, з початку року зафіксовано отруєння у 34 мешканців Прикарпаття, з них у 11 дітей.

Читайте також: 19-річного хлопця, який пішов по гриби і не повернувся, знайшли мepтвим

Вкотре нагадуємо: Не давайте гриби особам, які страждають захворюваннями кишково-шлункового тракту, дітям до 12 років, вагітним жінкам та жінкам, що годують грудьми, особам похилого віку. Дотримуйтесь основних рекомендацій при збиранні, зберіганні та приготуванні страв з грибів! При перших ознаках отруєння звертайтеся за медичною допомогою.