fbpx
Авто
П’ять народних методів як перевірити якість пального самостійно

Експерти паливного ринку України в один голос попереджають про падіння якості палива на вітчизняних АЗС, пише unn.com.ua.

Кількість “сірих” дилерів зростає і через складну економічну ситуацію в країні, і через відсутність державного органу контролю за якістю паливно-мастильних матеріалів.

Ідеального рецепту, як убезпечити себе та авто від негативних наслідків використання неякісного палива – немає. Дехто вважає, що не треба експериментувати з АЗК і варто заправляться лише там, де впевнений у якості, дехто радить здати проби пального на лабораторний аналіз, а дехто, взагалі – влітку пересаджується на велосипед…

Так чи інакше, ми зібрали на просторах водійських форумів народні методи перевірки якості пального, якими, у разі потреби, зможе скористатися кожен бажаючий.

МЕТОД 1 — дозволяє визначити, чи є у пальному домішки

Кілька крапель бензину нанесіть на папір, зачекайте, поки випарується рідина. Якість бензину визначається по сліду, що залишився на папері, а саме за такими ознаками: якщо папір залишився білим, значить паливо якісне, якщо ж ви бачите на папері будь-який відтінок або жирний слід — бензин поганий і купувати його не варто. Швидше за все, в його склад входять різні домішки.

МЕТОД 2 — дозволяє визначити, чи є пальному смоли

Краплю бензину нанесіть на скло і підпаліть (обережно). Поява білих плям у вигляді кіл означає, що смоли в бензині відсутні або містяться у незначній кількості. Якщо ж плями будуть коричневого або жовтого кольору — то у паливі високий вміст смоли і, швидше за все, заливши його в бак автомобіля, можна завдати істотної шкоди як двигуну, так і його складовим. Цей спосіб також допомагає визначити, чи є в паливі присадки, осад тощо.

МЕТОД 3 — дозволяє визначити, чи є в пальному вода

Трохи бензину налийте в прозору тару і піднесіть до світла, щоб просвітити жовтуватий відтінок вмісту. Потім в бензин потрібно додати трохи марганцівки. Якщо вміст тари став рожевіти, значить в паливі присутня вода.

МЕТОД 4 — найпростіший, демонструє, чи наявні домішки

На шкіру руки нанесіть краплю бензину і дайте йому злегка підсохнути. Придивіться до сліду від палива на шкірі. На місці краплі повинен лишитися майже сухий і нежирний слід. Якщо після виконаної процедури залишився жирний неприємний слід, це значить, що в бензині все ж присутня значна кількість домішок.

МЕТОД 5 — дозволяє визначити, чи є пальному сірка та нафталін

Понюхайте паливо, яке заливаєте в бак своєї машини. Почувши різкий запах сірки, знайте, в цьому бензині досить багато сірководню і нафталіну, а може, і інших, непотрібних і шкідливих для мотора домішок.

Читайте також:   Експерти вражені результатами перевірки українського бензину

Джерело.

facebook