fbpx

П’ять фраз, які видають хронічних брехунів

Ніхто з нас не говорить правду завжди, але «біла» брехня, яка служить для того, щоб врятувати когось від болю, – це одне, а обман з наміром приховати важливу інформацію – це інше. Про це повідомляє телеканал ZIK з посиланням на видання dobryjlikar.

То як відрізнити брехуна від чесної людини? Знаючи ці 5 фраз, які використовують хронічні брехуни, ви зможете захистити себе і уникнути обману.

1. «Чесно кажучи». Людина, яка явно намагається вас обдурити, для більшої переконливості скаже слово «чесно». Люди, які не мають наміру вам брехати, не будуть вживати подібні фрази.

2. Занадто багато деталей. Брехунам доводиться запам’ятовувати різні деталі їх помилкової історії, щоб не потрапити в халепу. Вони часто розповідають занадто багато подробиць, намагаючись зробити свою розповідь більш реалістичною.

3. «Я ніколи не», «я завжди». Такі слова, як «ніколи» і «завжди», самі по собі хибні. Брехун додає ці слова в розмову, щоб здаватися більш надійною людиною.

4. Використання «вони, він, вона» або «ми» частіше, ніж «я». Уникаючи відповідальності, брехуни намагаються викликати більше довіри. Щоб змусити вас повірити, вони менше використовують «я»-твердження.

5. Спростування, виправдання і короткі відповіді. Дослідники з Департаменту комунікації Мічиганського державного університету вивчили, як часто типовий американець бреше. Вони провели національне опитування серед 1 000 дорослих і попросили їх повідомити про кількість брехні протягом 24-годинного періоду. Результати були наступними: 60% добровольців повідомили, що вони взагалі не брешуть. Таким чином, 40% є брехунами.

Читайте також: 9 фраз, які гарантовано травмують дитину

Люди, які брешуть, автоматично відмовляються від будь-яких звинувачень, навіть якщо їх ще не встигли звинуватити. Також вони намагаються пояснити, чому вони діяли певним чином, хоча їх про це не запитували. Брехуни кажуть короткими фразами, щоб приховати, що насправді сталося.

Крім цих 5 фраз, які брехуни вживають, щоб змусити повірити їм, у них є ще кілька невербальних сигналів. Вони мимоволі використовують їх в розмові. Це такі сигнали, як:

Частий дотик до обличчя і закручування волосся; стійкий зоровий контакт, поки вони говорять; схвильований і нервовий вигляд; ноги спрямовані на двері або від вас.

You cannot copy content of this page