fbpx
Без рубрики
Отоларинголог пояснив, чому хронічна закладеність носа загрожує серцю

Хропіння, сопіння, утруднене дихання, навіть ослаблення слуху та погіршення стану серця — ось які симптоми та ризики такої поширеної проблеми, як хронічна закладеність носа.

Причиною її розвитку можуть бути фізіологічні особливості будови носової перегородки. Але основною причиною, за словами лікарів, є недоліковані хвороби носоглотки. Пояснює Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, доцент, кандидат медичних наук.

— З яких саме причин виникає така проблема?

— Хронічна закладеність носа може розвинутися на фоні алергічних проявів чи при бронхіальній астмі. Кожна друга вагітна жінка скаржиться на неї. Причиною її є гормональна перебудова організму, на що ніс реагує набряком слизової (але
через 2 — 3 тижні після пологів це минає самостійно).

Крім того, причиною хронічної закладеності носа часто є викривлення носової перегородки. Іноді це може не заважати диханню, але з розвитком запалення набрякає слизова оболонка, от дихання й ускладнюється, розвивається
закладеність. Позбутися проблеми допомагає хірургічна корекція.

Додам, що нерідко носова перегородка викривлена від народження, наприклад, це може бути наслідком пологової травми. Тоді не лише утруднюється дихання, можливий також негативний вплив і на розвиток щелепи. Раніше медики вважали, що операцію слід виконувати тільки після 15-річного віку. Але останніми роками
підхід змінився, практика підтверджує, що полегшити життя пацієнтові оперативним втручанням можна й раніше. А ще в малих дітей причиною закладеності носа нерідко буває так звана аденоїдна вегетація (іншими словами, носоглоткова мигдалина), що потребує оперативного втручання.

Але здебільшого йдеться про розвиток так званого риносинуситу (запалення носа і приносових пазух). Процес починається з гострої закладеності носа, що розвивається при застуді. Якщо хворий не проходить повного курсу лікування, є високий ризик, що процес перейде у хронічну форму.

— Якими симптомами це супроводжується?

— Утруднене дихання є причиною недосипляння, болю голови, хропіння уві сні, людина стає млявою, у неї спостерігається розумова загальмованість, нерідко з’являються скарги на сухість у роті. При хронічній закладеності носа стан пацієнта може погіршуватися на тлі змін погоди, під час перебування у запиленому приміщенні чи там, де повітря пересушене, а також на холоді. Крім того,
треба мати на увазі, що така проблема є фактором ризику розвитку серцевих чи легеневих ускладнень, зниження слуху.

Перша допомога у цьому випадку — промивання носа підсоленою водою. Для цього розбавте у півлітра кип’яченої води столову ложку солі (морської чи харчової), для дітей дозу солі слід зменшити до чайної ложки. Такої порції вистачає на кілька днів.

Крім того, потрібне триваліше лікування, грунтоване на кварцуванні, застосуванні ультразвуку та інших фізпроцедурах, також конче потрібні масаж, лікувальна фізкультура. А основним правилом є активний спосіб життя, це — запорука здоров’я загалом.

Читайте також: ДИВИТИСЯ ВСІМ БАТЬКАМ. ДИТЯЧИЙ ОТОЛАРИНГОЛОГ РОКАМИ ЗБЕРІГАЄ МАЙЖЕ УСЕ, ЩО ВИТЯГНУВ З НОСИКІВ ТА ВУШОК СВОЇХ МАЛЕНЬКИХ ПАЦІЄНТІВ (ВІДЕО)

Джерело.