fbpx
Без рубрики
Освітній проект “Відкривай Україну” залучить школярів до зміни своїх міст (відео)

Цієї осені стартує масштабний освітній проект “Відкривай Україну”, у якому учні 7-11 класів матимуть змогу зробити кращою не лише свою школу, а й рідне містечко

31 листопада розпочинається проект “Відкривай Україну”, який організовує Фундація соціальних інновацій “З країни в Україну”.

В Україні 270 малих міст (з населенням 10-250 тис., за виключенням обласних центрів). У кожному з цих міст – від 6 до 32 шкіл, і кожна школа – це одна команда.

“Тому загалом ми плануємо участь 1000-1500 команд. У кожній команді буде 16 осіб: по 3 учня з 7, 8, 9, 10, 11 класів та вчитель-модератор. Загалом близько 20 тис. учасників проекту “Відкривай Україну”. Завдання кожної команди та проекту в цілому – зробити життя в місті цікавішим та комфортнішим”, – розповідають організатори.

Проект проходитиме у кілька етапів. Перший – знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап – змінити на краще своє місто.

Проекти команд на кожному з етапів будуть реалізовані в одному з шести напрямків:

– навколишнє середовище;
– здоровий спосіб життя;
– медійний напрямок;
– соціальний напрямок;
– урбаністика;
– культура і мистецтво.

У результаті підлітки навчаться змінювати себе і світ.

Читайте також: В Україні різко впав курс євро і просів долар

“Сьогодні після школи майже всі активні випускники їдуть із малих міст – до обласних центрів, столиці або за кордон. Вдома вони не бачать перспективи для розвитку. А щоб розбудувати та покращити власний дім, підліткам не вистачає віри у себе та свої сили. Саме це ми і хочемо змінити”, – пояснюють організатори.

За словами ініціатора проекту, активіста, громадського діяча, музиканта Дениса Блощинського, у процесі виконання проектів учасники отримають потужну програму навчання: робота в команді, критичне мислення, системне мислення, робота з ідеями, проектний менеджмент та комунікації. Всі ті навики, які дуже потребують не лише діти, а і дорослі.

Команди, які реалізували проект у місті, представлять їх на фестивалях у своїх обласних центрах. Учасники зможуть поділитися своїми досягненнями та показати гостям, що і як вони змінили у власному місті.

На фестивалях буде обрано обласних фіналістів – загалом 24 команди, які приїдуть у Київ та отримають додаткові навчальні сесії. Фіналісти позмагаються за можливість стажування за кордоном для вивчення міжнародного досвіду розвитку міст.

Більше про проект можна дізнатися на сайті vidkruvai.com.ua.

Читайте також: “Ми підтримуємо Україну”: соцмережі підірвало звернення Керрі до росіян. Відеофакт

Джерело.