fbpx

Останній випадок був три роки тому: у 4-річного киянина підозрюють дuфтерію, сироватки нема

У Києві зафіксували випадок захворювання на дuфтерію – захворів 4-річний хлопчик. Про це на своїй сторінці у Facebook написав президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, передає “Обозреватель”.

“Вартість життя – 50 копійок на рік на одного українця. Сталося те, про що попереджали – випадок дuфтерії. Хлопчик, 4 рочки, в інфекційній лікарні. Зараз стан середньої тяжкості, але погіршується”, – написав він.

За його словами, єдиним виходом із ситуації, що склалася, є противодuфтерійна сироватка, якої немає в наявності. “Батьки запитують, скільки коштує сироватка. Готові платити”, – говорить він.

10 вересня Сердюк повідомив, що хлопчикові ввели імуноглобулін, його стан дещо покращився.

“Інформую: сироватки немає, хлопчикові ввели імуноглобулін. Стан дещо поліпшилася. Але це означає лише одне: в Україні повинна бути сироватка від дuфтерії. Вона реально потрібна”, – підсумував він.

Читайте також: Вічна мерзлота тане, вивільняючи віруси, яким уже мільйони років і сучасна людина не має від них імунітету

Пізніше, як повідомила “Українській правді. Київ” прес-секретар Департаменту охорони здоров’я Києва Наталія Вишневська, станом на ранок 11 вересня стан хлопчика стабільний, середньої тяжкості.

“Стан дитини стабільний, середньої тяжкості. Він зараз із бабусею, завтра будуть його батьки в Києві. Вакцини немає, але життю хлопчика нічого не загpожує”, – сказала вона.

Вишневська додала, що дuфтерія поки не підтверджена, оскільки ще немає результатів бакпосіву.

Вона також уточнила, що це перший випадок у нинішньому році. Останній випадок дuфтерії був 3 роки тому.

You cannot copy content of this page