fbpx
Без рубрики
Ощадбанк запроваджує комісію за оплату комуналки в касах: як уникнути переплати

З 1 грудня клієнти можуть оплатити комунальні платежі без комісії через 2000 платіжних терміналів Ощадбанку

Тим, хто по-старому оплачує компослуги в касі за допомогою готівки та паперових квитанцій, з грудня доведеться розщедритися – останній банк країни, що приймає до половини платежів за комуналку, це Ощадбанк, вводить комісію за свої послуги. Вона буде невеликий -3 грн з кожної квитанції. Для порівняння: в інших банках комісія не менше 5 грн. Зате через термінали можна оплатити без комісії.

Як роз’яснили нам у прес-службі Ощадбанку, на сьогодні компенсація, яку банк отримує від постачальників послуг ЖКГ і фіксованого зв’язку (телефон), не покриває витрат на проведення касових операцій, а закон “Про банки і банківську діяльність” забороняє банкам встановлювати комісію за банківські послуги нижче собівартості операції. “Ощадбанк звертався до постачальників послуг за отриманням згоди на покриття ними комісії для беззбиткового проведення операцій, але не отримав його. У зв’язку з цим банк змушений встановити мінімальну комісію за проведення комунальних платежів в касі на рівні собівартості, сьогодні це 3 грн. З 1 грудня 2016 р. клієнти можуть оплатити без комісії через 2000 платіжних терміналів Ощадбанку”, – сказала нам прес-секретар Ощадбанку Ярослава Титова.

Читайте також: В Україні різко зросли ціни на дизельне пальне

_

Від новини багато, перш за все, люди похилого віку, в шоці. “Мало того, що тепер в Києві чотири окремі квитанції – за газ, компослуги, гарячу воду і опалення, так ще і плату беруть. Якщо додати телебачення, електроенергію і телефон, виходить додаткового 21 гривня на місяць, – обурюється пенсіонерка Людмила Диміна. – Для мене термінал – не альтернатива, так як я не вмію ним користуватися і погано бачу”.

В Ощадбанку кажуть, що у відділеннях банку можна звернутися за допомогою до менеджера, який допоможе провести платіж. 56-річний Кузьма Цікавий побоюється, що черга старих переміститься від каси до терміналу. “Я вмію ним користуватися, це зручно і майже без черги, так як всі стоять в касу, тепер буде навпаки, без черги, але дорожче”, – говорить Цікавий. Але у багатьох людей, перш за все в глибинці, вибору може і не бути, тому що термінали є лише в кожному третьому відділенні Ощадбанку. “У нас термінал лише в райцентрі, який знаходиться за 22 км, а в нашому СМТ лише каса. Тому доведеться платити на місці, каже житель села Іванівка на Київщині Георгій Похитун. Я міг би поросят сина, щоб він сплатив через інтернет, але у нас дуже погане покриття, розрекламованим 3G і не пахне, немає навіть 2G”.

Джерело.