fbpx
Події
Оригінал Шевченкової “Катерини” уперше за 66 років вивезли на виставку

У Львові показують виставку однієї картини – оригінал “Катерини” Шевченка. Її 7 березня привезли до Львівської галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

“Подорож “Катерини” це подія, адже полотно не виїзне. Ця картина для мене наче жива людина. Не, як кажуть, символ України, ікона. Ні, вона мені жива”, – розповідає куратор проекту Андрій Рибка.

Картина зберігається в Національному музеї Тараса Шевченка.

“У цій картині заховано багато секретів, які ще не розгадали. Які у кожного можуть бути своїми, індивідуальними. Тут з осудом дивиться той чоловік знизу. Тут дуб – некласичне для України зображення дерева. Здебільшого ж використовували калину. Катерина має обручку: заручена чи не заручена, заквітчана чи незаквітчена. Якщо має обручку, то чому тоді квітки у волоссі?”, – додає мистецтвознавець.

Читайте також:  Нас тут триста, як скло, Товариства лягло!”(Т.Шевченко). В історії такі події відбувалися тричі

1939 року картина експонувалася на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві; 1951 року — на виставці образотворчого мистецтва Української РСР у Москві.

“”Катерина” Шевченка є іконою для всіх українців – образом України. Це не зовсім правильно, що вона була тільки в Києві. Вона повинна бути в Одесі, в Харкові, і може, колись і в Сімферополі”, – сказав директор галереї Тарас Возняк.

Виставка триватиме до 20 квітня.

9 березня (25 лютого за старим стилем) 1814 року у селі Моринці Катеринославської губернії (сучасний Звенигородський район Черкаської області. – ред.) народився поет і художник Тарас Шевченко.

Джерело.