fbpx
Дозвілля
Ортопед розповів, як правильно обирати взуття для малюків

Погано пiдiбране перше взуття дитини може деформувати стопи i призвести до захворювань. Якими мають бути черевички для малюка?

— Дитина народжується з характерною будовою нiжок — вони утворюють форму лiтери “O” (варуснi колiна), пiдошви стоп легко направленi до середини, а пальчики обох стоп направленi один до одного, — пояснює лiкар-ортопед Василь Костишин. —

Маленькi нiжки надзвичайно рухливi — дiти навiть вмiють розставляти пальцi, тягнути їх до рота та ворушити кожним пальчиком окремо.

Для перiоду, доки дитина не починає ходити, взуття ще не потрiбне. На нiжки краще одягати шкарпетки з антиковзаючим покриттям, а для зимових прогулянок — спецiальнi легкi м’якi утепленi пiнетки, якi захищають стопи вiд холоду.

— А коли дiти мають почати ходити?

— Бiльшiсть дiтлахiв починають ходити на 10-му мiсяцi життя. Не можна завчасно вчити дитину ходити, це може їй нашкодити. Тiльки якщо до 17-го мiсяця життя дитина не почне ходити самостiйно, необхiдно звернутися до лiкаря. Момент, коли дитина вчиться ходити — переломний перiод в її життi. М’язи поступово
змiцнюються, виконуючи свою функцiю.

Дитина у рiчному вiцi широко розставляє нiжки, згинаючи їх у тазостегнових та колiнних суглобах. Така постава допомагає пiдтримувати рiвновагу тiла. У бiльшостi дiтей в цей перiод спостерiгається фiзiологiчне варусне положення стопи. Пальчики стопи розмiщенi, як променi. З боку пiдошви виступає жирова подушечка, яка маскує форму скелета стопи та створює враження плоскостопостi. Це, так звана, фiзiологiчна плоскостопiсть, яка при нормальному розвитковi дитини з вiком зникає.

— Яким має бути перше взуття дитини?

— Перше взуття малюка є найважливiше. Маленька стопа найбiльш чутлива до деформацiй, тому взуття повинно бути пiдiбрано досконало. Краще, якщо це будуть черевики, якi закривають щиколотку, шнурованi або на липучках. Важливо, щоб пiдошва черевика легко згиналася у мiстi згину пальчикiв, бо тверда пiдошва викликає неприродну ходу. Широкий пiдносок забезпечує вiльне розташування стопи та рухомiсть пальчикам. Задня частина черевика, повинна бути пружною настiльки, щоб сприяла правильнiй поставi стопи i не давала взуттю деформуватися.

Також важливим є i те, щоб взуття було довшим за стопу на 7–9 мм, оскiльки стопа дитини змiщується вперед пiд час кожного кроку та швидко росте.

Не менш важливим є i матерiал, з якого виготовлене взуття. Черевички iз натуральної та якiсної шкiри виводять зайву водяну пару та добре поглинають пiт. До речi, малюк нiколи не поскаржиться на незручнiсть взуття, навiть якщо воно дуже буде його тиснути чи натирати, через те що в дiток є жировий шар, який вберiгає їхнi нiжки вiд болiсних вiдчуттiв.

Найголовнiше, що чим молодша дитина, тим важливiшим є правильний пiдбiр взуття. Погано пiдiбране взуття може деформувати стопи, а у зрiлому вiцi може призвести до їх захворювання.

— Бiльшiсть батькiв бачать ортопедичне взуття як метод лiкування
проблем стоп. Це правильно?

— Насправдi ортопедичне взуття створювалося для профiлактики iмовiрних захворювань стоп i неправильного їх формування. I воно має багато переваг: анатомiчну устiлку або супiнатор, якi рiвномiрно розподiляють навантаження на м’язи стоп i перешкоджають їх деформацiї; жорсткий i високий задник, який
надiйно фiксує дитячу нiжку; спецiальну колодку, яка створює необхiдний простiр у взуттi; широку, легку, не ковзку пiдошву, що захищає дитину вiд падiнь; каблучок, який не дає нозi вiдхилятися назад, що дозволяє запобiгти плоскостопостi. Тож нехай першi кроки малюка будуть безпечними!

Читайте також:ДІВЧИНКА З БАНГЛАДЕШ МОЖЕ БУТИ ПЕРШОЮ ЖІНКОЮ ІЗ СИНДРОМОМ “ЛЮДИНИ-ДЕРЕВА” (ФОТО)

Джерело.