fbpx
Без рубрики
Орбан, мабуть, загубив чесність десь у контактах з Москвою – Зеленський

Прем’єр-міністру Угорщини бракує чесності у ситуації, коли вся Європа намагається зупинити війну в Україні.

Про це президент Володимир Зеленський сказав під час свого відеозвернення вночі 2 квітня.

“Хочу звернутись іще до однієї людини, яка здається не достатньо розуміє, що відбувається, і що переживають не тільки в Україні, а й у всій Європі, у світі, – до прем’єр-міністра Угорщини, який чи не єдиний в Європі відверто підтримує пана Путіна”, – заявив Зеленський.

“Ми ж не просили чогось особливого від офіційного Будапешту. Ми не отримали навіть того, що роблять всі інші. Роблять заради миру. Не отримали життєвонеобхідного транзиту оборонної допомоги. Не побачили морального лідерства, не побачили жодного зусилля, щоб зупинити цю війну”, – зазначив Зеленський.

“Чому так? Уся Європа хоче миру. Уся Європа не хоче, щоб поле бою було перенесено з Маріуполя у Будапешт, або з Харкова в Краків, або з Чернігова у Вільнюс. Уся Європа намагається зупинити війну: повернути мир. Чому ж тоді офіційний Будапешт протиставляє усій Європі, усім цивілізованим країнам? Заради чого?” – наголосив президент.

“Ми однаково цінуємо мир, однаково цінуємо свободу. Так буде завжди. Ми завжди будемо жити у добросусідстві. Я впевнений, що наші меншини мають бути тими місточками, які нас ще більше об’єднують. Політики йдуть, а правда залишається. Ось про що я кажу: про правду”, – наголосив Зеленський і заявив, що не маскує свої думки.

“Якщо це війна, то я її називаю війною. Не спеціальною операцією. Якщо це загроза всій Європі, то я і називаю: це загроза всій Європі. Це називається чесність, якої бракує пану Орбану. Можливо він загубив її десь у контактах з Москвою”, – зазначив президент.

Нагадаємо, 26 березня Орбан відмовився надавати Україні військову допомогу для протистояння повномасштабному вторгненню Росії та підтримати ембарго на російські нафту та газ. Він публічно заявив, що вимоги Зеленського про військову допомогу та санкції проти Росії суперечать інтересам Угорщини та негативно позначаться на економіці.

27 березня президент Польщі Анджей Дуда розкритикував ставлення Орбана до війни в Україні, де гинуть тисячі людей. За словами Дуди, Орбан довів Угорщину до того, що вона практично повністю залежить від Росії.

28 березня скасували зустріч міністрів оборони Вишеградської четвірки у Будапешті – Польща, Словаччина та Чехія відмовилися від участі через позицію Угорщини щодо України.

Фото: Скрін.

04/03/2022