fbpx

Окупанти знищили музей Сковороди на Харківщині

Цьогоріч має виповнитися 300 років з дня народження видатного українця, проте російська «вєлікая культура» привітала заздалегідь – снарядами.

У ніч із 6-го на 7 травня ворожий снаряд влетів під дах будівлі, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею, – повідомив очільник Золочівської громади Віктор Коваленко «Суспільному».

О восьмій годині ранку 7 травня рятувальники ще продовжували гасити пожежу. Фото спаленого музею опублікував голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

“На щастя, колекція не постраждала, її перемістили заздалегідь в безпечне місце”, – заявив голова області, – “Цього року із дня народження великого філософа минає 300 років. Окупанти можуть знищити музей, де останні роки життя творив Григорій Сковорода і де був похований. Але вони не знищать пам’яті та наших цінностей!” – наголосив Синєгубов.

Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди – це цілий комплекс, площею 22 га: ставок, сад і парк, що прилягають до будинку. На березі ставка росте багатолітній дуб, в затінку якого любив працювати і відпочивати Сковорода. Будинок поміщиків Ковалівських, що є основою музею, був споруджений у XVIII столітті як садовий павільйон. Реставрований 1972 року.

Фото: Верховна Рада України.

05/07/2022

You cannot copy content of this page