fbpx
Перейти до вмісту

Окупанти знесли драмтеатр у Маріуполі

Відео як будівельна техніка знищує те, що вціліло в драмтеатрі, опублікував радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

“Знесення руїн Драматичного Театру – безумовне намагання сховати назавжди фізични докази найбільшого одночасного навмисного вбивства українців росіянами з початку цієї фази війни. Окупанти навіть не приховують своїх намірів.

Отже, повному демонтажу підлягає задня та центральна частина театру, проте фронтальну залишать цілою, як “основу реконструкції”. Тобто демонтується лише ті частини будівлі, які доводять бомбардування, а не вигаданий пропагандою підрив з середини.

Понад 300 маріупольців загинуло. Весь світ сдрогнувся. А росіяни продовжують цинічно робити вигляд нічого. Мразота. Справжня мразота.

Ні, правду все одно не сховати. Достатьно відеодоказів, свідчень свідків та тих, хто вижив. Відплата невідворотня. Але.

Другий раз за останні 100 років росіяни будуть Драм театр на кістках загиблих буквально. За радянських часів його було побудовано в місці захоронення солдатів вермахту, ‘ких було ексгумовано лише в 2017-2018 роках. Тепер планують будувати на кістках маріупольців.

Лють.

Просто лють”, – повідомив Андрющенко.

Радник мера нагадав, що під час авіаційного удару Росії по театру 16 березня загинуло понад 300 маріупольців. У квітні-травні окупанти поховали частину загиблих у братській могилі в Старому Криму.

Ще одне відео зносу маріупольського театру опублікував журналіст Денис Казанський:

“У Маріуполі окупанти знесли драмтеатр, який вони розбомбили весною разом з людьми під час штурму міста. Військові злочинці знищують сліди своїх злочинів, щоб потім розповідати, що все це був фейк і вигадки ворогів. Як вони завжди роблять”.

“Маріупольського драмтеатру більше не існує. Окупанти знищують сліди своїх злочинів, і їм абсолютно все одно, чи це культурна пам’ятка чи прсто надбання іншої культури. Драмтеатр в Маріуполі, як і саме місто, став символом цієї війни.

Війни проти української культури, яку росіяни ведуть багато століть”, – повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Атаку на Драматичний театр у Маріуполі 16 березня близько 10 ранку скоїли російські військові, і цей напад на цивільний об’єкт, що призвів до загибелі мирних людей, є воєнним злочином.

Такого висновку дійшла Amnesty International у своєму розслідуванні.

Агенція АР 22 грудня оприлюднила розслідування, що у Маріуполі знайшли понад 10 тисяч нових могил.

Позначки:

You cannot copy content of this page