fbpx
Дозвілля
Один багатий чоловік усе втратив. І важко йому було звикати до нестачі коштів. І до того, що він більше не багатий. Він зазнав поразки. Дружина та діти теж важко переживали безгрошів’я

Іноді доводиться капітулювати. Відступити. Але здаватися не треба!

Один багатий чоловік усе втратив. Так буває. Недоброзичливці постаралися. Усе відібрали у нього. А він звик жити розкішно, чудово. І важко йому було звикати до нестачі коштів. І до того, що він більше не багатий. Він пережив абсолютну поразку. Дружина та діти теж важко переживали безгрошів’я – адже з усіма перевагами довелося розпрощатися. Більше ні елітної школи, ні салонів краси, ні розкішних машин, ні відпочинку на морі, ні чудового одягу – всього не перерахуєш, що втрачено. І, головне, втрачено становище у суспільстві, ділову репутацію. І всі шепочуться, обговорюють.

Ну цей колишній бізнесмен посидів удома в пригніченому настрої, почекав невідомо чого, а потім пішов у таксі працювати. Взяв і пішов. Більше нікуди не брали. А принижуватись перед колишніми знайомими він не хотів; та й безглуздо це було… І в таксі він підвіз одного разу свого давнього знайомого, ще зі студентських часів – Сергія. На здивовані запитання відповів: я все втратив. Пережив поразку. І працюю у таксі, щоб сім’ю годувати. Спокійно і добродушно все пояснив, не дратуючи і не нарікаючи. Мовляв, життя мінливе; але ми, чоловіки, ми впораємося! І цей Сергій побачив такий спокій і здоровий глузд, був вражений і сказав, що йому саме потрібен директор філії. Яка вдала зустріч!

Так наш герой знайшов чудову роботу. А сидів би вдома, скаржився би на несправедливість і нічого не отримав би. Нічого!

Поразки бувають. Іноді доводиться капітулювати. Але це по-різному можна зробити. Можна сумно сісти в кутку і почати шкодувати. Можна у таксі попрацювати. Або ще десь. Шанс з’явиться. Для початку треба змиритися і знайти хоч якесь джерело доходу. І спокійно прийняти поразку – це вже половина перемоги. Шанси з’являться, якщо не здатися. Так уже влаштоване життя.

Анна Кир’янова