fbpx

Одного разу священик їхав велосипедом сільською місцевістю і раптом усвідомив дивну тишу, що зависла в повітрі. Зупинившись, він збагнув причину – у траві звивалася змія

Один іспанський священик, що працює в Індії, розповів одну з моїх найулюбленіших історій.

Одного разу, коли він їхав велосипедом милою сільською місцевістю, раптом усвідомив дивну тишу, що зависла в повітрі. Здавалося, природа зупинилася, наче в очікуванні чогось. Відчуваючи небезпеку, він зупинився, зліз із велосипеда і озирнувся довкола. Раптом він зрозумів причину зловісної тиші. У низькій траві звивалася кобра із піднятою передньою частиною тіла із розпущеним каптуром і висунутим язиком. Карлос розпізнав напрямок погляду змії.

Він був зосереджений на гілці куща зовсім неподалік, на якій сиділа маленька пташка, цілковито паралізована. Він пише:

“Я колись чув, що змії чинять так із птахами. А в той день я це побачив. У пташки були крила, але вона не могла злетіти. Вона мала голос, але не могла подати звуку. Вона сиділа завмерши, наче заморожена чи загіпнотизована. Змія усвідомлювала свою силу і зачарувала її. Жертва не могла утекти, незважаючи на те, що їй належало ціле небо”.

Священик вирішив втрутитися. Він зрушив повітря, розмахуючи руками, щоб зруйнувати гіпнотичний вплив змії. Він вигукував щось і зрештою його зусилля принесли результат. Кобра неохоче опустилася на землю і зникла в траві. Місцевість знову ожила своїми голосними звуками. Також і пташка, звільнившись від паралічу, відчула знову крила і полетіла. Вона віднайшла свій голос і заспівала знову.

Ця історія є потужною притчею. Багато людей у наш час відчувають подібне, немовби паралізовані гіпнотичним поглядом змії. Дехто знерухомлений страхом, або депресією, або розчаруванням чи іншими негативними почуттями. Дехто перебуває в пастці деструктивної поведінки або узалежнення. Інші виконують всеможливі духовні практики – моляться, читають Святе Письмо, ходять до церкви, проте великою мірою відчувають, що зайшли в глухий кут у своїх взаєминах з Богом. Як наслідок, подібно до цієї маленької пташки, вони стають паралізованими. Вони прагнуть нової свободи. Вони мають крила, але не літають. Вони мають голос, проте не співають. Можливо, вам відомо, що я маю на увазі.

Якщо ви почуваєтеся паралізованими подібно до цієї маленької пташки, у Біблії є хороша новина. Бог хоче звільнити нас. Проте є важлива передумова. Ми маємо хотіти продовжувати мандрівку. Мандрівку змін, ризику і послуху.

Тревор Гадсон

You cannot copy content of this page