fbpx
Дозвілля
Одного разу, не витримавши, Надія пожалілась батьку. Розповіла все, що було на душі, чомусь вірила, що він її зрозуміє, захистить, вплине на мачуху хоч трошки. Його відповідь була не просто несподіваною, вона дівчинку ошелешила

Мами Надійки не стало, коли мала ще не пішла у школу. Це було для неї та її тата великою втратою, але вже через кілька років у їхньому домі з’явилась нова господиня. Вона була хорошою людиною з щирою усмішкою, тому Надійка докладала чимало зусиль, щоб сподобатися цій жінці. Коли у сім’ї з’явилися дві маленькі дівчинки, її сестрички – Поля і Оля, то Надійка всіма силами намагається допомогти мачусі, щоб заслужити її любов.

Чим дорослішими ставали її сестри, тим холоднішим ставало відношення до Надії. Хоч як старалось дитя вгодити, а все було не так. все частіше чула від мачухи, як та хоче аби Надія швидше виросла і нарешті залишила цей дім.

Одного разу, не витримавши, Надія пожалілась батьку. Розповіла все, що було на душі, а у відповідь отримала крижане нерозуміння. Більше того, татко сказав, що мачуха в усьому права і саме дівчина не вміє дякувати за все, що для неї роблять.

Добре хоч розумом у маму пішла. Наука давалась легко і школу без особливих зусиль закінчила з відзнакою. Дякуючи вчительці. подала документи до престижного ВУЗу і таки пройшла за конкурсом на державне. Поїхавши у інше місто зрозуміла, що віднині вона сама по собі. Батько не підтримував з нею зв’язку.

Коли приїжджала на сімейні свята, в основному на день народження тата, то лише вислуховувала, які хороші її сестри й успішні, а от від неї такого очікувати годі.

Візити ставали все рідшими. Навіть, коли Надія заміж вийшла, тато на свято не з’явився і з появою онука не поздоровив, хоч знав напевне.

Про неї згадали через десять років, коли у Ольги почались негаразди з житлом. Вони з чоловіком узяли машину під заставу квартири і виплатити не змогли. За лічені місяці залишились на вулиці, от тут про Надію й згадали.

Мачуха подзвонила і сказала, що Надія повинна, як і вони допомагати сестрі в таку хвилину. З її родини, мовляв, щомісяця три тисячі гривень, аби сестра могла жити спокійно і оплатити оренду житла.

Надія розсміялась в трубку вважаючи це жартом, але вже увечері у двері її квартири (і звідки тільки адресу дізнались) дзвонив тато з Олею. Вони прийшли поговорити серйозно у скрутний для родини час.

Надія вислухала, напоїла чаєм і вказала на двері. У неї родини не було, вона давно про це знала, тепер впевнилась.