fbpx
Дозвілля
Одна дівчина вийшла заміж так: в поїзді познайомилася з хорошим чоловіком, який їхав у відрядження. Дівчина була повненька і руденька, абсолютно звичайна. Але вона поводилася незвично. Сіла в потяг, дістала маленьку красиву скатертину і застелила столик

Посередині поставила маленьку вазочку з букетиком — купленим на вокзалі. Дістала вишиту подушечку. Переодяглася в теплий домашній костюмчик, одягла синенькі тапочки. А потім на вечерю дістала з валізи рум’яні пиріжки, обережно загорнуті в папір. І запашний хороший чай. Красиво накрила столик і взялася пригощати попутників чаєм з пиріжками. Купе стало схоже на маленьку затишну кімнатку. Бабуся з онуком і цей чоловік пили чай, а дівчина застелила свою полицю легким, м’якесеньким, кольоровим пледиком.

І стало так тепло на душі у всіх, тривога відлягла. Так діє на людей затишок. Є люди, у яких такий дар — створювати сприятливу атмосферу. Коли тобі комфортно ти дозволяєш собі нарешті розслабитися, у тебе покращується самопочуття, затишок допомагає нам відпочити від усіляких життєвих перипетій.

Поетеса Цвєтаєва затишок зневажала; у неї в будинку було дуже похмуро і брудно, про це писали сучасники. У Едіт Піаф грошей було багато! Але вдома не просто було не комфортно; навіть меблів не було. Меблі брали напрокат, коли гості приходили. Ахматова теж не надто переймалася затишком; до неї приходила подруга, намагалася хоч якось прибратися. Всі ці жінки були не надто щасливими в особистому житті. І в цілому — не дуже щаслив … Без затишку, навіть найменшого, немає притулку. Немає психологічного спокою.

Створити затишок не так вже й важко. Потрібні приємні маленькі дрібнички, без яких можна і обійтися, — але саме вони створюють затишок. Це символи краси і зручності: скатертина, подушечка, вазочка, пухнастий плед, красивий посуд. Обов’язково потрібен шматочок природи: квіти, акваріум, навіть просто картина на якій зображений красивий пейзаж. Це дуже корисно для людини, вчені це давно помітили. Комфорт і невеликі зручності зміцнюють психологічне здоров’я, допомагають відволіктися від буденних справ, налаштуватися на позитивне мислення і набратися сил та енергії.

Навіть робоче місце можна зробити затишним і тільки «своїм»; в своєму затишному маленькому будиночку ви будете захищені. І зможете працювати більш продуктивно.

А чоловік в купе відчув величезну симпатію до затишної дівчинки. Вона випромінювала ніжність і довіру. У житті треба триматися ближче до тих, хто вміє організовувати своє життя і простір навколо себе, навіть, якщо їде у потязі і знаходиться в купе. Це сильні духом люди, здатні протистояти хаосу і тривозі. Маленький затишок приносить великі щасливі зміни, любов і здоров’я. І так добре, коли поряд є така людина, яка зможе вам усе це організувати.

Автор: Anna Кіrʹyanova.

Фото ілюстративне.