fbpx
Події
Обов’язковий іспит для отримання громадянства України: Зеленський доручив кабміну розглянути це питання

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію про запровадження іспитів для отримання громадянства України.

Він не висловив заперечень проти такої ініціативи. Проте, тому що зміна міграційного законодавства є зоною відповідальності уряду та Верховної Ради – передав її до Кабміну.

“Питання щодо запровадження обов’язкового іспиту для набуття громадянства України потребуватиме законодавчого урегулювання. Згідно з Конституцією України та Законом України «Про Кабінет міністрів України» уряд України забезпечує проведення політики у сферах освіти і науки, всебічного розвитку і функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, проведення державної правової політики, регулює міграційні процеси. Тому я звернувся до прем’єр-міністра України Д. Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання”, – йдеться у відповіді президента.

Про результати розгляду петиції обіцяють поінформувати пізніше.

Нагадаємо, що автор петиції зазначає, що іспит для отримання громадянства – це розповсюджена практика в усьому світі. Зокрема в таких країнах як Естонія, Литва, Латвія, Польща, Німеччина, США та ін.

Вимоги для іспиту різні, але загалом кандидатам пропонують здати тест на знання мови, історії та конституції країни, а також вивчити національний гімн.