fbpx
Події
Обережно, лохотрон! В Україні з’явилася нова афера з банківськими картками

В Україні з’явилася нова схема “розводу”, пов’язана з банківськими картками. Афера передусім спрямована на жінок, які продають свої товари на сайтах оголошень.

Однією з таких історій поділився житель Києва Микола Бридко.

За словами чоловіка, його дружина вирішила продати весільну сукню. Щойно вона розмістила повідомлення на OLX, їй відразу ж зателефонував невідомий чоловік. Нібито він має намір купити товар для салону, щоб здавати його в прокат. Через кілька годин ще один дзвінок – вже від “співробітника юридичного відділу ПриватБанку”.

“Довго втирає якусь дичину з приводу того, що вам був відправлений платіж від юридичної особи, а картка ваша оформлена на приватну особу, в зв’язку з чим ви будете змушені платити чи то податок, чи то комісію”, – процитував Микола “оператора”.

Після цього “оператор невизначеної статі” запропонував жінці назвати “останні цифри вхідного номера”.

“Побачивши на картках “хрін з маком”, каже, що такий платіж може прийти тільки на кредитку. При цьому потрібен номер не картки, а телефону. У результаті мені це набридло, я включився у розмову, щоб послати це чмо на х.й і закінчити історію”, – зазначив киянин.

Бридко також розкритикував ПриватБанк за “величезну дірку в безпеці”.

“У банкоматах Привату є послуга “Зняття без карти”. Вводиш туди номер телефону, після чого з’являється вікно, в якому написано, що ми вам зараз зателефонуємо, введіть 3 останні цифри вхідного номера. Це все, що потрібно для того, щоб зняти бабло з будь-якої з карток клієнта. Ось для чого аферюзі були потрібні ці 3 циферки”, – додав чоловік.

Пост, який зібрав понад 1200 лайків і майже 3000 репостів, прокоментувала керівник мережі регіональних прес-офісів ПриватБанку Інна Музичук. Вона наголосила, що без введення пін-коду ніхто б зняти гроші з банкомату не зміг.

Музичук також нагадала, що “співробітники банку ніколи не питають особисті дані – коди, паролі з смс”.

Користувачі мережі бурхливо відреагували на історію про “розлучення”. Як з’ясувалося, жертв “весільних” аферистів могло бути набагато більше, однак жінки в останній момент викрили шахраїв.

 

Читайте також: Гройсман потішив новиною щодо ціни на газ

Джерело.