fbpx
Події
Нинішнє «бабине літо» було найкоротшим в цьому тисячолітті

У суботу, 21 жовтня, в Києві завершилося «бабине літо», яке стало найкоротшим в цьому столітті, пишуть “Факти”.

«За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 21 жовтня середньодобова температура повітря опустилася нижче 10 градусів за Цельсієм, а максимальна піднялася лише +12,4 градуса. Тому з суботи до Києва повернулася метеорологічна осінь. Нинішнє “бабине літо” тривало всього 5 днів і виявилося найкоротшим в ХХІ столітті », – повідомили в Центральній геофізичній обсерваторії

При цьому вказується, що хоч «бабине літо» і було коротким, воно запам’яталося майже літньою погодою – 18 жовтня максимальна температура перевищила +21 градус і наблизилася до історичного максимуму для цього дня за 136 років спостережень.

А 23 жовтня, за даними Центральної геофізичної обсерваторії, в столиці закінчився безморозний період, який в цьому році тривав 184 дні. Це середній показник, тоді як найкоротші безморозні періоди в столиці були в 1902 і 1945 роках – лише 144 дні, а найдовші – 223 дні – в 2008 і 2013 роках.

Читайте також: Вже скоро українці спатимуть на годину довше

У той же час кліматологи заспокоюють, що зима в Київ прийде ще нескоро.

«Не дивлячись на те, що зима вже нагадала про себе, до її офіційного початку ще далеко, адже справжня зима почнеться, коли середньодобова температура повітря стійко перейде через 0 градусів у бік зниження. За середніми кліматичних термінами, це має відбутися не раніше 26 листопада », – відзначили в обсерваторії.