fbpx
Події
Новий військовий супутник рф із літерою Z падає і може згоріти в атмосфері

Військовий супутник росії «Космос 2555», який запустили 29 квітня, не втримав орбіту і почав падати на поверхню нашої планети, де й згорить в атмосфері.

Фахівці кажуть, що якщо для коригування орбіти не ввімкнуть двигуни, то супутник буде остаточно знищено.

За 17 днів супутник зі знаком Z встиг провести лише одну короткочасну корекцію і почалося зниження його орбіти – вже втрачено 30 км. Прогнозовано, що такими темпами він може згоріти в атмосфері Землі.

Цю подію прокоментував ексастронавт NASA Скотт Келлі: «Здається, що символ Z, який представляє воєнні злочини, тепер також є синонімом епічного провалу». За однією з версій, що за стандартним супутником приховано найновіший російський військовий супутник оптичної розвідки серії «Розбег», який росія використовувала проти України з розвідувальною метою.

Отже, «Космос -2555» впаде на Шпіцберген 15 травня 2022 близько 14:21 (плюс-мінус 21 година) за грінвічем, якщо не зробить обертальних маневрів в найближчі години. Проте, якщо задана траєкторія руху «Космосу -2555» правильна – він скоро приєднається до крейсеру «Москва», пише 5 канал з посиланням на росЗМІ.

Фото:

05/16/2022