fbpx
Дозвілля
Новорічна шахрайська схема: як розпізнати фальшиві оголошення про відпочинок у Карпатах

Зустрічати Новий рік на вулиці замість комфортного котеджу ризикують туристи в Карпатах. Із кожним роком дедалі більше стає шахраїв, які крадуть світлини справжніх садиб, вигадують неіснуючі адреси і підставляють у ці оголошення номери своїх телефонів.

Туристів спокушають суттєво заниженою ціною і зникають, щойно отримують передоплату за бронювання. Про те, що їх ошукали, більшість туристів дізнаються, тільки коли вже приїжджають у гори. “Всі пропонували 5 тисяч гривень за добу за котедж. А тут 6 тисяч за три доби”, – розповів ошуканий турист Володимир Степак. Він планував компанією друзів відсвяткувати Новий рік у Карпатах і шукав для цього приміщення. Сплатив завдаток у 2 тисячі гривень. Невдовзі друзі опинилися у справах в Яремче та вирішили подивитися на заброньований котедж. Натомість побачили стареньку хатину, де живуть жінка з хворим сином. Сусіди запевняють, що до туристичного шахрайства ця родина точно не причетна – хтось просто використав їхню адресу.

Місцеві жителі кажуть, що в так звану “новорічну шахрайську схему” потрапила майже кожна друга садиба. “Якщо зимою номер в моєму котеджі 550 гривень, то вона написала 200”, – розповіла про побачене оголошення з фото її садиби власниця Леся Гунчак. У відповідь на вимогу зняти з сайту фальшиву інформацію про садибу телефоном вона почула тільки нецензурну лайку. “Це була немісцева – точно. Говорила суржиком. І говорила так, ніби була кримінальним авторитетом”, – каже господиня.

Місцева поліція щороку відкриває по кілька кримінальних проваджень за фактами туристичного шахрайства. Однак ні за номером телефону, ані за банківськими реквізитами вирахувати злочинців наразі не можуть. “Вони беруть безхатька, ведуть в банк, відкривають рахунок. Коли певна сума поступає, в кінці дня телефон виключають”, – каже керівник Яремчанського відділення поліції Андрій Хомин. Аби не потрапити на шахрайський гачок потенційним гостям справжні власники садиб радять шукати відпочинок тільки на спеціалізованих туристичних сайтах.

Читайте також:Воно не може жити – краще йому померти!!! Медсестра дитячого будинку не захотіла викликати швидку 7-річному хлопчику (відео)

Джерело.

facebook