fbpx

“Нові правила працевлаштування іноземців у Польщі”: названі плюси для українців

Нові правила працевлаштування іноземців у Польщі зроблять українських заробітчан більш захищеними в цій країні.

Таке переконання в ефірі “ObozTV” висловила директор рекрутингової компанії Надія Петрученко.

“Польща очікує понад два мільйони громадян України в цьому році на роботу. У зв’язку з цим вони зробили більш соціально захищеними правила прийому на роботу. Не можна сказати, що це зменшить попит. Можна сказати, що це систематизує і регламентує потік наших громадян, і вони там будуть більш соціально захищені”, – зазначила вона.

За її словами, для легального працевлаштування потрібно буде мати відповідний дозвіл.

“Наші громадяни повинні знати, що тепер легальною робота буде вважатися тільки тоді, коли вони отримають дозвіл на роботу. Будуть два види дозволу: дозвіл на роботу і дозвіл на сезонну роботу. Тільки при наявності цих документів їхня робота буде вважатися легальною”, – підкреслила Петрученко.

Крім того, підвищуються і зобов’язання роботодавця.

“Також важливо знати, що тепер їхній роботодавець зобов’язаний внести виплати за них соціального страхування. Також нашим громадянам важливо знати, що їхнє легальне працевлаштування повинно передбачати за собою повідомлення роботодавцем про місце проживання співробітника з України. Тобто роботодавець повинен вказувати, де фактично проживає співробітник в Польщі. Але найважливіше – це дозвіл на працевлаштування. Без нього вся робота нелегальна”, – підсумувала рекрутер.

You cannot copy content of this page