fbpx
Без рубрики
“Ніяка цибуля, ніякий часник”: відомий педіатр розвінчав популярні міфи про профілактику грипу

Євген Комаровський закликав українців з розумом підійти до вибору способів профілактики грипу.

Поради лікар розмістив на своєму сайті, пише obozrevatel

Зокрема, він закликав не покладатися на псевдолікувальні засоби у лікуванні вiрycних iнфeкцiй.

“Ніяка цибуля, ніякий часник, ніякі намиста-амулети не здатні відлякати вipуcи від вас і ваших дітей. Розставлені по квартирі (приміщень дитячого садка) блюдця з нарізаною цибулею не зменшують ймовірність ГРВІ”,

– зазначив Комаровський.

Він пояснив, що навпаки насичений цибулевий запах тільки збільшує кількість мокротиння, провокує кашель і cпaзм бронхів.

Читайте також: СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛЬ ПОЯСНИВ, ЩО ТАКЕ ВРОКИ ТА ЯК ДОПОМОГТИ ЛЮДИНІ, ЯКУ ВРЕКЛИ

Лікар додав, що сучасна медична наука не знає речовин, які, при нанесеніи на шкіру або слизові оболонки, здатні захистити людину від респіраторних вiрусiв.

“Ще раз більш виразно: ніяка оксолінова мазь, ніякий бальзам “Зірочка”, ніякі продукти бджільництва, ніякий борсуковий жир, ніякі краплі-мазі-креми з інтерфероном не зменшують ймовірність підхопити ГРВІ”,

– додав він.

Комаровський пояснив, що такий ж ефект мають і “нові фуфломіціни, які під ім’ям “блокатори вiрycів”, які активно рекламуються і продаються сучасними шаманами-шарлатанами”.

Натомість лікар порекомендував багато гуляти на свіжому повітрі, а не в натовпі торгового центру, провітрювати приміщення та підтримувати оптимальні параметри вологості і температури повітря в приміщенні.