fbpx
Події
Німеччина виплачує грошову компенсацію колишнім військовополоненим

21 травня 2015 року – німецький Бундестаг ухвалив рішення про виплату “символічної грошової допомоги” обсягом 2500 євро колишнім радянським військовослужбовцям, які перебували в німецькому полоні під час Другої світової війни. Відповідна директива набула чинності 14 жовтня 2015 року, а здійснювати виплати доручили Федеральному відомству централізованих служб та невирішених майнових питань (Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen, BADV).

Посольство ФРН в Україні повідомило МЗС України про те, що військовослужбовці, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2500 євро.

На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа.

Читайте також: Як віднайти своє коріння. Де українцям шукати інформацію про забутих предків? 10 корисних посилань

Більше детальну інформацію німецькою, англійською і російською мовами можна отримати на інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV) за цим посиланням⇓.

Як отримати допомогу? Щоб отримати таку допомогу, необхідно надіслати заяву до BADV. До неї варто додати заповнену анкету, яку – зокрема, російською – можна скачати з сайту цього відомства.

В анкеті потрібно вказати паспортні дані, адресу місця проживання, відомості про сімейний стан та наявність дітей, інформацію про перебування в німецькому полоні – бажано, зазначивши конкретний табір, його номер та місце розташування. Крім цього, до анкети варто прикріпити копії документів, які підтверджують перебування в німецькому полоні. Це може бути, наприклад, довідка з місцевого військкомату.

Звертатися до BADV може лише сам колишній військовополонений або довірена особа, але не спадкоємці. Тобто під час подання заяви колишній військовополонений має бути ще живим. Якщо людина померла, поки її справу розглядали, німецьку допомогу можуть отримати лише його вдова або діти, але не інші родичі.

Джерело.