fbpx
Події
“Ніколи не буде соромно”: Сущенко написав рідним відвертого листа з російської в’язниці

Рідні незаконно заарештованого у Москві українського журналіста Романа Сущенко отримали листа від ув’язненого. Про це повідомили в Національній спілці журналістів України, пише “Обозреватель” 

Лист, датований 28 січня, тільки днями був отриманий ріднею. На прохання НСЖУ батько Романа Володимир Полікарпович Сущенко зачитав уривки з послання, в якому зокрема журналіст пише, що напередодні отримав від батьків аж 4 листи, щоправда датовані листопадом і груднем минулого року.

“Я живий і здоровий, ви, очевидно, мене бачили по телебаченню на засіданні Лефортовського суду… бачили, що я в нормальній фізичній і психічній формі, навіть гуморив із Ромою Цимбалюком (власкор УНІАН у Москві, – ред.)… Так що не хвилюйтеся за мене і не займайтеся самоїдством, що не можете мені конкретно допомогти. Моя вам порада: сприймайте, що зі мною сталося, по-філософськи. Не важливо тепер, чиї я тут гріхи спокутую – свої чи чужі – і через яку заразу я тут опинився… Головне що живий і здоровий, не піддаюся на шантаж, погрози, обіцянки-цяцянки… Головне, що вам, мої дорогі, як і моїй сім’ї, ніколи не буде соромно за те, що зі мною сталося…”, – пише Сущенко.

За його словами, фізичного насилля щодо нього не застосовують, а до психологічного він уже “пристосувався”, хоча спершу тиск був шалений.

“Мені дуже допомагає підтримка рідних, журналістів – і українських, і зарубіжних, громадських наших і міжнародних організацій”, – пише журналіст. А про колег з “Укрінформу” і говорити нічого, зазначає, додаючи, що й не чекав такої постійної підтримки та уваги.

“Мене також зворушила підтримка Спілки журналістів. Знайди можливість передати Сергієві Томіленку, а через нього – всім українським журналістам слова подяки”, – звертається до батька Роман.

Також він розповідає, що дуже допоміг йому Роман Цимбалюк, який першим провідав його в СІЗО, приніс необхідні речі. Зараз через консула й адвоката Роман замовляє те, що йому вкрай потрібно, в основному це література. Жартує, що вже назбиралася ціла бібліотека, яку може залишити на згадку в Лефортово.

Але от українську газету “Дзеркало тижня”, яку йому передплатили, досі жодного разу не отримав.

“У вас уже весна, скоро ви гайнете на дачу, хочу вас попросити залишити мені кілька штук огурчиків, помідорчиків, редисочки, зарезервувати українського сальця і чорного хлібця”, – пише Сущенко.

Читайте також: “Відпустіть його додому. До мене і мами”, – син захопленого в Москві українського журналіста Сущенка (відео)

За словами Володимира Полікарповича, отримавши листа, рідні потелефонували всім родичам, які також писали Романові, повідомили, що мають звістку. Днями лист також брав читали рідний брат Романа Руслан. Донька Романа Юлія постійно передає бабусі й дідусеві новини про тата.

“Мама Романа разів 5 мабуть перечитувала”, – каже Володимир Полікарпович. – “Що тут ще додати. Хіба що ту вдячність, яку ми поділяємо – і до колег-журналістів, і до керівництва держави за небайдужість і допомогу”, – додав він.