fbpx
Події
Ніхто не купив: в Україні ліквідують ще один скандальний банк

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) подав в Нацбанк пропозицію про ліквідацію ПАТ “Платинум Банк”, з банкрутством якого державні підприємства втратили понад 500 млн грн. Про це повідомляє “Обозреватель”з посиланням на FinClub .

Зазначається, що це рішення було ухвалене у зв’язку з тим, що конкурс ФГВФО з пошуку банків-інвесторів із продажу їм портфелів активів і зобов’язання “Платинум Банку” закінчився провалом.

“Рішенням Фонду гарантування від 17 лютого визнаний не відбувся конкурс із виведення неплатоспроможного “Платинум Банку” з ринку в способи, передбачені ст. 39 закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, – пояснили у Фонді.

Конкурс тривав до 9 лютого, і Фонд не заявляв, що продовжував його до 17-го. На портфелі “Платинум Банку” претендували ТАСкомбанк і ПУМБ.

Читайте також: Вкладники збанкрутілих українських банків можуть залишитися без грошей

“Фонд гарантування звернувся до Національного банку України з пропозицією про відкликання з 24 лютого банківської ліцензії та ліквідації ПАТ “Платинум Банк”. Таке рішення ухвалене виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 20 лютого”, – сказано в повідомленні ФГВФО.

У зв’язку з початком ліквідації та необхідністю підготовки змін до Загального реєстру вкладників “Платинум Банку”, ФГВФО тимчасово призупинив виплати за договорами, термін дії яких закінчився до введення тимчасової адміністрації.

“Виплати гарантованої суми відшкодування в період ліквідації почнуться не пізніше 1 березня і будуть здійснюватися незалежно від дати закінчення терміну депозитного договору”, – повідомили у Фонді.

Валюта балансу “Платинум Банку” на 11 січня склала 7,43 млрд грн. В активах кредити юридичних осіб становили 2,8 млрд грн, кредити фізосіб – 3,02 млрд грн. У пасивах депозити фізичних осіб складали 5,4 млрд грн, під гарантіями фонду – 4,9 млрд грн.