fbpx

Невідомі курорти Одеської області на Чорному морі та річці Дунай

Море, лікувальні лимани та пейзажні пляжі Одещини. Одещина залишається однією з найпопулярніших областей для відпочинку біля моря. Однак навіть тут є мальовничі та тихі селища про які мало хто знає. Адже більшість людей їдуть відпочивати в Одесу, Чорноморськ (Іллічівськ до 2016 року) чи Затоку. Проте є чимало курортів які не заслужено залишаються забутими.

Вапнярка. Село Вапнярка розташоване східніше Одеси на березі Чорного моря. Біля нього також є Дофінівський лиман. Не дивлячись на досить значні розміри водойми, найбільша її глибина 1,2 метра, а середня 0,5 метра. В селищі є ряд баз відпочинку та пансіонатів, які переважно збудовані на узбережжі.

Селище загалом тихе, відпочинок ідеально підійде для сім’ї з дітьми. Тому що, тут досить непогано розвинута інфраструктура, а відпочиваючих небагато.

Найбільший пляж Вапнярки розташований на косі, що розділяє Чорне море та лиман. Тут можна покататись на “банані”, скутері, катамаранах та катері. Також в курортному селищі добре ловиться риба, а саме: бичок, пеленгас та камбала.

Сергіївка. Селище Сергіївка розташоване на березі Буцького лиману. Його вода має особливий склад і використовується для приготування мінеральних лікувальних ванн.

В селищі працює кліматичний бальнеогрязевий курорт. Тут, завдяки використанню води лиману, лікують різні захворювання внутрішніх органів. Грязі лиману також мають цілющі властивості.

Від Чорного моря курорт відділяє лиман та вузька піщана коса, яка одночасно слугує пляжем. До неї, через лиман веде міст.

Купатись в Сергіївці можна, як в морі так і в озері. При чому вода в останньому прогрівається до 33 градусів біля берегу.

Читайте також: Любов до засмаги здатна забрати 20 років молодості, кажуть лікарі

В селищі працює ряд пансіонатів та баз відпочинку, а також місцеві жителі здають кімнати в оренду. Ціни тут будуть нижчі відносно популярних курортів області.

Сергіївка має великі піщані пляжі, на яких можна відпочивати та оздоровлюватись одночасно. Варто зазначити, що літом тут буває чимало відпочиваючих. Проте на початку осені відбувається відчутний спад гостей села.

Лебедівка. Село Лебедівка розташоване на березі Чорного моря та лиману Бурнас. Солоність води в озері майже в два рази вища ніж в морі. Воно оточене дубовим та сосновим лісом.

Вода та грязі лиману мають лікувальні властивості. До того-ж соляні випари корисні для профілактики легеневих захворювань. Лиман Бурнас був відомий, ще в давні часи. Оздоровлюватись до нього приїжджали вельможі, дворяни і навіть королі.

Тут працює санаторій, де ви можете покращити загальний стан здоров’я та провести профілактику хвороб.

Лиман та прилеглі території входять до складу Національного природного парку “Тузлівські лимани”. Озеро і море розмежовує довга піщана коса, яка слугує пляжем.

В селищі працюють бази відпочинку, магазини та кафе. Місцеві жителі здають в оренду житло.

Місцевість навколо Лебедівки мальовнича, а селище дуже затишне. Багато відпочиваючих приїжджають саме оздоровлюватись. Тому це місце чудово підійде для сімей з дітьми. Чудова природа, лікувальні води та йодоване повітря будуть гарним доповненням до морського відпочинку.

Приморське. Село Приморське розташоване в Татарбунарському районі на західному узбережжі лиману Шагани. Лагуна відділяється від моря косою та входить до складу Національного природного парку “Тузлівські лимани”.

До території села відноситься бальнео-грязевий курорт Расєйка. Біля нього розташовані озера Джантшейське та Сасик. Через них до Чорного моря ведуть містки та насипана дорога. На території курорту знаходиться близько 50-ти баз відпочинку. Відстань між селищем і Расєйкою – 4 км. Через Приморське до останньої курсують автобуси.

На таку кількість баз відпочинку гостей на курорті небагато. Інфраструктура розвинена добре. Працюють кафе, ресторани та дискотеки. Охочі можуть порибалити. В лимані ловиться карась і короп.

Вода та грязі навколишніх лиманів мають лікувальні властивості. Її використовують для профілактики хвороб опорно-рухової системи.

Вилкове. Місто Вилкове розташоване в гирлі Дунаю, біля кордону з Румунією та має неофіційну назву “Українська Венеція”. В межах містечка є морський торгівельний порт, а також переправа через Дунай.

Своєю іншою назвою місто завдячує численним каналам проритим вздовж вулиць. Човен тут є набагато звичнішим засобом пересування ніж автомобіль.

Вилкове розташовано серед плавнів Дунаю, тому основним заняттям тут є рибальство. На острівках, серед боліт, місцеві жителі вирощують виноград та полуниці.

Читайте також: Українці отримали безвіз: де тепер у Європі відпочити на морі

Інфраструктура в місті добре розвинена. Тут працюють бази відпочинку, готелі та мотелі. Умови проживання можна знайти самі різні, від бюджетних до розкішних апартаментів. Місцеві тур-оператори пропонують різні екскурсії для урізноманітнення відпочинку. Одна з пропозицій це оглянути місцеву недоторкану природу та ландшафти. Можна замовити екскурсію на човні, послухати історію місцевості та відчути колорит “Української Венеції”.

Вилкове, це рай для любителів рибалки, тут ловиться карп, сом, карась, щука, судак, жерех та інша риба. При чому рибалити можна як з берега так і з човна.

Вилкове знаходиться в межах Дунайського біосферного заповідника. Тому тут багато мальовничих та панорамних місць для прогулянок та фото. Охочі можуть купатись в Дунаї.

Джерело: ТСН

You cannot copy content of this page