fbpx
Здоров'я
Не зловживайте ревенем – це ж лікарська рослина!

Великi дози ревеню мають послаблювальний ефект, а малi – навпаки.

Нинi ревень пишно буяє на городах, його продають на кожному кроцi, а компот з ревеню – найпопулярнiший напiй цiєї пори року.

Мiж тим, ним не варто зловживати, адже ревень вiдноситься до лiкарських рослин. Цiлющi властивостi ревеню були вiдомi в Китаї ще три тiсячi рокiв до нашої ери. Яку саме дiю має ревiнь та як його правильно вживати, розповiдає Васль Дем’янюк, фітотерапевт.

— Багато хто полюбляє страви з ревеню — компоти, пюре, джеми. А якi саме властивостi має ця рослина?

— Насамперед, це послаблювальний засiб, тому вживати страви з ревеню треба обережно. Вiн мiстить антраглiкозиди, якi, потрапляючи до кишкiвника, подразнюють нервовi закiнчення його стiнок та посилюють перистальтику. Тому ревiнь корисно вживати при “лiнивому” кишкiвнику, атонiї, метеоризмах. Причому цей рослинний засiб можна вживати як дiтям, так i людям похилого вiку, якi мають такi проблеми.

Але треба знати, що дiя ревеню залежить вiд дозування. Так, великi дози дiють як послаблювальне, а от малi вже матимуть протилежний — закрiплювальний — ефект. Скажiмо, сильноконцентрований компот сприятиме перистальтицi. А при малих дозах в силу вступають iншi речовини (таноглiкозиди), якi мають в’яжучi властивостi та сприяють закрепам.

Крiм того, ревiнь має легку жовчогiнну дiю, тому добре пити компоти з ревеню людям з дискенезiєю довчних протокiв. А ще цей низькокалорiйний продукт корисний тим, хто хоче зменшити вагу, адже має й сечогiнну дiю. Крiм того, це добрий вiтамiнний засiб, адже мiстить вiтамiни С, Р, В.

— А чому не можна “переборщувати”?

— У ревенi є багато кислот — зокрема, хризофанова, яка може надмiрно стимулювати перистальтику, а також щавелева. Остання, з’єднуючись iз кальцiєм, спричиняє утворення каменiв у нирках.

Тому тим, хто страждає вiд подагри чи має сечокам’яну хворобу, варто взагалi вiдмовитися вiд ревеню. Обережними з цiєю рослиною мають бути вагiтнi жiнки — вiн посилює скорочення матки та може спровокувати викидень чи передчаснi пологи.

Читайте також:МЕДИКИ ВСТАНОВИЛИ ГОЛОВНУ ПРИЧИНУ ХВОРОБИ ПАРКІНСОНА