fbpx

Не землетрус: стала відома справжня причина виникнення провалля біля Дрогобича

Яма діаметром 300 метрів утворилася на Львівщині неподалік Трускавця. Місцеві мешканці впевнені, що це наслідки землетрусу, вчені ж схиляються до того, що це наслідки підтоплення мінеральними водами, повідомляє 24 канал.

Від самого ранку на пустир між Дрогобичем та Трускавцем приїжджають люди подивитися на провалля, яке там утворилося. Надміру зацікавлених правоохоронці та рятувальники близько до ями не підпускають. Яма утворилася неподалік Трускавця у суботу. Тоді місцеві мешканці відчули поштовхи. Щоправда, тієї ночі особливої уваги цьому не надали, у їхньому районі земля здригається часто.

Сейсмологи розповіли, що у передгір’ї Карпат справді можливі часті підземні поштовхи. Цьогоріч вже встигли зафіксувати збільшення підземної активності. На Львівщині сила поштовхів може сягати 6 балів.

Гідрогеологи також вивчають провалля. На їхню думку, обвал стався через води з високим вмістом мінералів, які роками накопичувалися у порожнини шахт.

У райадміністрації розповіли, що вже 10 років намагаються привести порожнини до ладу. Втім, уникнути критичної ситуації не вдалося. Відповідальність за провал карстової породи ґрунту покладають на підприємство “Полімінерал”, яке є власником землі.

Читайте також: Поштовхи можуть повторитися: на Львівщині після землетрусу утворилося провалля(відео)

Мовляв, приватна фірма не виконала приписів екологічної інспекції. Тим часом, обласна влада проситиме в Уряду гроші з резервного фонду на дослідження території. Щоби запобігти подібним ситуаціям у майбутньому. За попередніми підрахунками, на це необхідно щонайменше півтора мільйона гривень.

Нагадаємо, що у ніч на 30 вересня у селі Модричі, що на Львівщині утворилося провалля. Це трапилось в районі шахт Стебницького Полімінералу. Глибина цього провалля становить близько 30 метрів.

You cannot copy content of this page