fbpx
Події
Не їжею єдиною: що можна дозволити на нову “мінімалку”

Починаючи з 1 січня українці, що працюють за наймом, вже почали отримувати збільшені мінзарплати, і поки їм видають аванси за відпрацьовану першу половину січня, які також повинні бути збільшені вдвічі в порівнянні з грудневими.

Газета “Сегодня” підрахувала, що тепер може дозволити людина, яка отримується не 1600 а 3200 грн на місяць.

Як зазначається, тепер із мінімальної зарплати стягуються податки: прибутковий – 18% і військовий – 1,5%. Тому в грудні на руки працівники отримували не 1600 грн, а на 312 грн менше – +1288.

Тепер же, за підсумками січня, їм заплатили не 3200, а на 624 грн менше, або 2576 грн. Тобто реально гаманець стане важчим на 1288 грн. На щастя, збільшення доходів не зменшить субсидію для оплати ЖКГ, якщо людина її отримує.

Якщо врахувати, що колишня мінзарплата у 1600 грн йшла на харчування, “комуналку”, мобільний зв’язок і проїзд, тепер людина може дозволити трохи більше ніж раніше: наприклад, кожен день їсти м’ясо, яйця, заморські фрукти і навіть делікатеси, купувати книги, зайнятися спортом , кілька разів на місяць відвідати музей і фастфуд. Або відразу витратити всю “добавку” на велику покупку, припустимо, зимове взуття.

Читайте також: Стала відома оптимальна зарплата українців для безбідного життя

Джерело.

facebook